02. Surowce

 • Produkcja Surowców


  - Jak mogę produkować surowce w Tentlan? Czy są one automatycznie produkowane?
  W Tentlan nie ma automatycznie produkowanych zasobów, czyli zawsze trzeba składać zamówienia ręcznie w każdym z czterech budynków zasobów. Istnieją 4 cykle produkcyjne do wyboru: 10 minut, 1 godzina, 4 godziny, 8 godzin:


  Aby rozpocząć produkcję surowców, wybierz jeden z cykli produkcyjnych i naciśnij przycisk "Start". Zobaczysz postęp zlecenia produkcyjnego:


  Jak tylko masz gotowe zasoby w niektórych / wszystkich miastach, ikona piramidy pojawi się pod Twoim awatarem:

  Oznacza to, że zasoby są gotowe do zebrania.


  - Dlaczego nie ma automatycznej produkcji zasobów w Tentlan?
  Zaletą ręcznej produkcji jest to, że surowce nie mogą być zdobyte, o ile nie zostały one zebrane z budynków. Jest to dodatkowe zabezpieczenie w Tentlan, aby zachować surowce bezpieczne.


  - Jak mogę zdobyć więcej surowców?
  Do produkcji większej ilości zasobów, należy rozbudowywać swoje budynki zasobów, jak każdy poziom podnosi wydajność. Ponadto, można uzyskać środki z ataku na barbarzyńców (im wyższy poziom osady barbarzyńców, tym więcej zasobów). Kiedy czujesz się na tyle silny, by zaatakować sąsiada, który może mieć jakieś środki, możesz spróbować również w ten sposób zdobywać zasoby.

  - Co jest nie tak z moimi budynkami zasobów, dlaczego produkcja zmniejszyła się tak nagle?

  Jeśli zauważysz, że Twoja produkcja nagle wyraźnie spadła, to przyczyną może być zmniejszona wydajność Twoich ludzi (spada wtedy do 15%), która występuje w przypadku rozpoczęcia produkcji zasobów bez kukurydzy.


  Aby uniknąć obniżenia produktywności, upewnij się, że masz zawsze Kukurydzę w Twoim mieście przed złożeniem zlecenia na produkcyjne w każdym budynku zasobów.
  W trakcie zbierania zasobów, ma sens, aby rozpocząć zbieranie kukurydzy, a potem kolejno inne zasoby (Wapień, Obsydian i Kakao), aby upewnić się, że po umieszczeniu nowych zleceń produkcyjnych, masz Kukurydzę w Twoim mieście.


  Wysyłanie surowców


  - W jaki sposób można wysłać surowce do innych graczy?
  Jest to dość proste: na mapie świata kliknij na miasto gracza, do którego chcesz wysłać surowce (alternatywnie możesz wpisać współrzędne w menu współrzędnych w dolnym lewym rogu mapy świata). Ukaże się następujące menu z różnymi opcjami:

  Wybierz "Wyślij surowce", następnie wybierz jednostki do transportu zasobów, a następnie naciśnij przycisk "wyślij wojsko".

  - Jakie są wymagania dotyczące wysyłania zasobów?

  Poziom 5 Rynku w mieście pochodzenia i przeznaczenia (ta sama zasada odnosi się do wysyłania zasobów między miastami tego samego gracza).


  - Jakie są najlepsze jednostki do przewozu surowców?
  Polom (2,000 surowców) i Pochteca (10.000 surowców) to dobry wybór. Jednak nie są to jedyne jednostki, które mogą przewozić surowce: wszystkie inne jednostki (z wyjątkiem szpiegów) mają pewną pojemność.
  Więcej na ten temat można znaleźć w informacji każdej jednostki w Świątyni Jaguara.


  Surowiec: Kukurydza


  - Do czego potrzebna jest kukurydza
  Kukurydza jest bardzo ważnym surowców dla rozwoju Twojego miasta, ponieważ dzięki temu, że Twoi ludzie będą "jeść" lub spożywać kukurydzę, w ten sposób są w stanie wykonywać swoje zadania w mieście. Poza tym, kukurydza potrzebna jest do szkolenia oddziałów, wysyłania żołnierzy na misje (szpiegostwo, atak, itp), prowadzenie badań, wykonywanie rytuałów i wznoszenie pewnych budynków.

  - Dlaczego zawsze Kukurydza spożywana jest tak szybko, jest to normalne?

  Na początku gry, to jest zupełnie normalne, że kukurydza jest spożywane szybko, ponieważ pole kukurydzy nie jest jeszcze zaawansowane. Należy rozwijać swoje miasto oraz pole kukurydzy, aby zwiększyć swoją produkcję kukurydzy. Ponadto każdy poziom badania "Rolnictwo" zwiększa produkcję kukurydzy o 1%.

  - Czy to prawda, że jeśli zabraknie mi Kukurydzy to dostanę zawsze trochę za darmo?

  W ciągu pierwszego tygodnia [tylko!] w Tentlan, otrzymasz trochę kukurydzy, jeśli zabraknie Ci własnych rezerw kukurydzy.


  - Co się stanie, jeśli zabraknie mi Kukurydzy w moim mieście?

  • Jeśli nie ma kukurydzy w Twoim mieście, nie będziesz w stanie przenieść swojego wojska z miasta. Kukurydzą płaci się za misje.
  • Jeśli ludzie pozostają bez kukurydzy, zaczną opuszczać miasto (pozostanie minimum 50 obywateli)
  • Także Twoja produkcja zasobów spadnie do 15%.
  • Twoi żołnierze zaczną tracić wytrzymałość, choć nie nastąpi to natychmiast. Około 5-6 dni bez kukurydzy kończy się utratą pełnej wytrzymałości. W tych okolicznościach, jeśli ktoś cię zaatakuje, to wygra on bez strat, ponieważ twoi żołnierze nie będzie w stanie walczyć.


  Surowiec: Bursztyn


  - Do czego jest mi potrzebny Bursztyn?
  Bursztyn jest wymagany do koła Tzolkin, w którym można wygrać różne nagrody. Poza tym, są one wymagane do ponoszenia poziomu Pałacu Quetzal

  - W jaki sposób można uzyskać Bursztyn w grze?

  Możesz znaleźć Bursztyn atakując obozy barbarzyńców. Zauważ, że poziom osady barbarzyńców nie ma znaczenia. Ważny jest wynik bitwy - jeżeli wygrasz, otrzymasz Bursztyn który znajdziesz w Kole Tzolkin. W takim przypadku, w raporcie z bitwy zobaczysz informację o tym:


  Jeżeli to barbarzyńcy wygrają lub dojdzie do remisu spróbuj ponownie :).
  Co najmniej jeden Bursztyn dziennie jest gwarantowany; jeśli masz szczęście, to jest szansa, byś znalazł więcej niż jeden bursztyn dziennie (choć nie zdarza się to bardzo często). Ponadto, można nabyć Bursztyn w sklepie, w zakładce "Surowce". Dodatkowo, istnieje szansa, aby wygrać Bursztyn poprzez kręcenie kołem Tzolkin. Albo można dostać nagrodę za zaproszenie znajomych do gry Tentlan (zobacz więcej na ten temat w "Ustawienia" << "Zaproś swoich przyjaciół").


  Surowce: Turkus

  - Do czego jest mi potrzebny Turkus

  Turkus jest używany do aktywacji pewnych dodatkowych funkcji w grze, które dają pewne korzyści, takie jak przyspieszenie rekrutacji jednostek, prowadzenia badań lub modernizacji budynków lub też więcej surowców itd.

  - W jaki sposób można uzyskać Turkus w grze?

  Turkus jest cennym zasobem, który można kupić za prawdziwe pieniądze za pośrednictwem systemu płatności Tentlan. Ponadto, można otrzymać Turkusy za wypełnienie pewnych zadań, potwierdzenie adresu e-mail oraz za zaproszenie znajomych do gry Tentlan ("Ustawienia" << "Zaproś swoich przyjaciół"). Ponadto, istnieje szansa na wygraną Turkusów poprzez kręcenie kołem Tzolkin (50 turkusowych kamieni w sektorze srebra i 200 Turkusu w sektorze złotym).


  Tłumaczenie dzięki uprzejmości @Makro