Geliştirmeler

• klan içi sohbetin geliştirilmesi gerek.forumdaki gibi başlıklar olursa hoş olur.bizde muhabbet ederken savaş bölümü geyik bölümü vs.. herşey çorba olmadan oynarız oyunu
    oyuncu şikayet sistemini bulamadım o nerde bilen varsa söyleyebilir mi.yoksa eklenmesi gerek :)
    ayrıca genel sohbet bölümü aşırı kirlilik yaratıyo.susturmama rağmen.ona bi çözüm gerekli
    son olarak madenlerin manuel toplanması bizim yağma yapmamızı engelliyo bu konu çok kötü

• Kronos'a katılıyorum,

• Kaynak toplama sıkıntılı,
    • Pop up bildirimleri çok zayıf kalmış,
    • Gelişimlerin; stoktan, işlemden sonra düşmesi planlama hatalarına sebep oluyor.
    • Barbarlar'a saldırı max sayısı 5 çok az
    • Animasyonlar (ki aslında yoklar) yetersiz,
    • Sohbet bölümü bölünmeli ( ki benim genelde kullandığım kısım geyik ve muhabbet kısmı, ama istemeden de olsa savaş bölümündeki arkadaşların yazdıklarını arada kaynatabiliyoruz.
    • Arkadaş ekleme var mı ? yoksa gerekli, varsa yeri daha kolay bulunsun (ki ben bulamadım)
    • Genel haritada kim dost kim düşman belli değil. kimsaldırılabilir kim saldırılamaz bölümde saldırmaya çalışana kadar anlaşılmıyor.
    • Gelen saldırı - Giden saldırı kısmı zaten hiç yok gibi.
    • Askerlerin saldırırkenki mısır maliyetleri gereksiz yüksek.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar,
    Herkese iyi oyunlar

Not : Kendi halinde yaşayıp, bize saldırmayan kabilelere ; okçumuzla atlımızla Allah ne verdiyse saldırıp köylerini yağmalıyoruz ve sonra onlara Barbar mı diyoruz?

Kendi halinde yaşayıp, bize saldırmayan kabilelere ; okçumuzla atlımızla Allah ne verdiyse saldırıp köylerini yağmalıyoruz ve sonra onlara "Barbar" mı diyoruz?

• aspenion'un tüm maddelerine katılıyorum. hepsinde düzenleme şart. ayrıca kronosun dediği klan içi sohbet geliştirilmesi süper olur.

Herkes gider, bazıları kalır. Ya kalanlardan olursun, yada yalanlardan...

• ek olarak;

• yapılan savaşların raporlarını forumda paylaş tarzı bi eklenti halinde yapabilsek daha da güzel olur.
    • ayrıca puanlama sistemleri, savaş puanı, kademe puanı tarzı ayrı tutulsa oda etkili olabilir. böylece kim kademe kim asker üzerinden çalışıyor anlaşılır.

• ayrıca

• çok fazla mısır tüketimi var saldırılarda, yanımdaki barbara saldırmak için 150k mısır harcamam gerekiyor. benzinden pahalı sistem, ona da bir nerf gerektiğini düşünüyorum.

• pazar ve takas sistemide geliştirilmeli, pazardan aynı anda birden fazla işlem yapılsa güzel olur, bununla beraber takaslar tamamen güvene dayalı olmuş, sen bana yolla ben sana yollarım hacı olayına dönmüş. karşılıklı takas sistemi olması güzel olur. ayrıca pazara takas istekleri eklenmesi de gerekli bi özellik.

• Merhabalar, Oyun için bir kaç öneri;

• Oyun içinde bildirimlerle beraber belirli seslerin çalması olabilir. Mesela ham madde üretimi bitince bir ses, inşaat bitince ayrı bir ses oynatılabilir.
    • Ayrıca oyunda ufaktan bir müzik eklenirse güzel olabilir. Tabi ki bir ses ve müziklerin ayarlardan kapatılıp açılması ve/ veya % olarak ayarlanması yapılmalıdır.
    • Oyun içindeki chat sistemi ve mesajlaşmalarda kişileri engelleme kesinlikle olmalı. Engellenen kişilerle herhangi bir şekilde iletişim kurulamamalı, ne yazarsa yazsınlar görememeliyiz.

Teşekkürler..

• Forum için ufak bir eklemem olacak benim de. Sunucular>Mayapan kısmına Savaş Raporları-Ticaret vb başlıklar açılarak sabitlenebilir. Oyuncuların ticaret yapmak için haberleşebileceği ve güzel savaş raporlarını okuyup duyurabileceği bir kısım olmalı

• Forum için ufak bir eklemem olacak benim de. Sunucular>Mayapan kısmına Savaş Raporları-Ticaret vb başlıklar açılarak sabitlenebilir. Oyuncuların ticaret yapmak için haberleşebileceği ve güzel savaş raporlarını okuyup duyurabileceği bir kısım olmalı

Öneriniz için teşekkür ederim. "Savaş Raporları", "Ticaret" ve " Klan Tanıtımları" alt başlık olarak Mayapán bölümüne eklenmiştir. :)