Yağmalama

• Herkese merhaba,

bildiğiniz üzere oyunda otomatik toplama yok. tüm üretimlerin el ile yapılması gerekiyor. Dolayısıyla malzeme birikme olayıda pek fazla olmuyor. Özellikle oyunu bırakmış oyunculardan ve ya çok az oynayan kişilerden malzeme yağmalamak imkansız. Aynı zamanda yağma yapıldığında ise sadece malzemenin %40 ını yağmayabiliyoruz. Bunun yanında barbarlara yağmalamada sınır sadece 5. Bu tarz bir savaş oyunun da yağma yapmanın bu kadar fazla sınırlandırılması oyunun oynanabilirliği açısından oldukça kötü bir etkiye sahip. Bunun bir şekilde düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda yapılabilecekler ;

• Malzemelerin otomatik toplanmasını sağlayacak bir bina, seviyesi arttıkça üretilen malzemenin temel seviyesine göre ve binanın seviyesine göre belirli bir yüzde otomatik olarka toplansın. Binayı yapmak istemeyen yapmaz isteyen istediği kadar yükseltir ve ek malzeme elde eder. Ve ya tamamen mevcut binalarda yapılacak bir ayarlama.%100 topla denirse temel üretim kadar %0 denirse 0 üretim yapılacak. Manuel toplamalar ise bonus olacak.
    • "Yağmacılık" adı altında ki bir teknoloji ile yağma yüzdesinin %40 tan seviyesine göre artarak %80 e kadar ( fazla ve ya daha azı) arttırılması
    • 2. maddeye alternatif olarak puan farkının belirli yüzdelerinde yağmalama yüzdesininde değişkenlik göstermesi. Atıyorum yağma atan ve yağmalanan oyuncular arasında %5 lik bir puan farkı varsa %90 oranında yağmalasın.
    • Barbar yağma sayısının artması, süresinin azalması ve ya en azından oyunda elde edilen malzemelerle bunların yapılması.

Düşüncelerim bunlar ilgili kişilere arz edilir :P
    Herkese iyi oyunlar

• 0m3rF arkadaşa ek olarak,

• saldırılardan sonra koruma özelliğinin kaldırılmsı gerekli diye düşünüyorum. Bu tarz oyunlarda klan sisteminde toplu saldırı olayları ön plana çıkarken burda koruma diye bir şey olması oyunu boğar.