Yeraltı Mağarası hk.

• Merhabalar,

Oyunda oyuncunun gelişimini korumak amaçlı çeşitli kısıtlamalar mevcut. Bunlardan bir tanesi yağmalarda maksimum %40 malzemenin çalınabilmesi. Bunun yanında geliştirip daha fazla malzeme koruyabileceğimiz yeraltı mağarası mevcut. Bu binanın çok fazla malzeme koruyamadığını düşünüyorum. Kendini geliştirmek için gerekenden daha azını saklayabiliyor. Zaten o kadar malzeme tutamıyorken pekte mantıklı bir bina olduğunu düşünmüyorum.

Aynı zamanda kişi zaten saldırı almış ve askeri kesilmişse (ki asker kaçırmak oldukça maliyetli bir iş ), asker basmanın özellikle başlangıçta, bu zamanlarda, sadece maliyet değil fazla zaman gerektirmesi (170 okçu yaklaşık 10 saat) bu binayı gereksizler listesine ekliyor. Elde kalan 3-5 malzeme ile ne basabileceksiniz. Askeri olmayan biriside sadece üretim ile gelişemeyeceğinden aynı zamanda barbarıda yağmalamak gibi bir şansı olmayacağından oyuncuyu korumak için konulan kısıtlamların pek bir anlamı kalmıyor.

Bu bina ile ilgili tavsiyem, sadece malzemeyi değil yanında da seviyesine göre belirli miktarda askeride saklamasıdır. Yüksek seviyelerde en azından barbar 3 ü yağmalayabilecek kadar asker saklaması oyuncunun yağma alsada devam edebilmesi anlamınada gelir. Tabi ki bu seçenek opsiyonel olur. Eğer oyuncu askeri kaçırmak istiyorsa mağaradan askeri sakla seçeneğini aktif eder. Hangi askerini saklayacağını seçer ve ya zayıflığı en düşük olandan başlayarak yüksek olana doğru sınırını doldurana kadar otomatik saklar. Ne kadar asker saklanacağı burada önemli. Aşırıya kaçılması durumunda bazı dengesizlikler ortaya çıkabilir. Onuda oyun yapımcıları dengeyi bozmayacak şekilde düzenleyecektir.

• fraude23 Sacmalık diyorsun yağmalanan oyuncu oyunu bırakıyor ne askeri kalıyor adamın ne maddesi bir de bu durum gün içerisinde 2-3 kere olunca adam başlarım oyununa diyor gidiyor gün gelecek 10 kişi kalacaz oyunda artık takılırız o zaman

• Bunun için farklı önlemler alınabilir fakat şunu düşün enesunlu senin benim gibi oyuncular önde yer altı mağrası basıcak 22 23 seviye hangimiz hangimize saldırıcaz ya da oyuna bakmışım bakmamışım önemi kalırmı?Yer altı mağrasını bu şekilde yapmalarındansa barbar köylerine düzeltme gidilebilinir.Asker seviyeleri düşürülüp madenler artıralabilinir.

• barbarlara saldırıda sınır olduğu sürece pek bir anlamı yok istedikleri kadar düşürsünler. Sen bi adamı geliştirmek istemediğin sürece zaten askeri tamken kesmişsin az bişi bastığındada kesebilirsin. Sonra enesin dediği gibi oluyor bırakıyorlar haliyle. Ama bu şekilde saklanan asker durur, kaçırabildiğini kaçırır yine sana karşı bi direnme şansı olur.

Tabi burada dediğin gibi seviye artınca ne kadar asker tutacak dengeyi bozmamak önemli. Belki max seviyede belirli bir seviyedeki barbarı kesmek için gerekli sayıda askeri bırakacak şekilde sınırlandırılması yeterli olacaktır.

• en güzeli öyle ama o direk köklü değişiklik olur. Oyunun işleyişini böyle yapmak istemişler herhalde artık çözemedim. Öneriyi yaptık baklaım gerisi yetkililerin elinden öper