Posts by Alchera

  • Rehber/Öğretici görevleri tamamlamak ne kadar sürer?


  - 780 puana ulaştığınız zaman rehber/öğretici görevler tamamlanmaktadır; genel olarak bütün öğretici görevleri tamamlamak yaklaşık 1, 1.5 saati bulmaktadır.

  • Tentlan'da herhangi bir günlük giriş ödülü var mıdır?


  - Evet, var. Günlük ödül olarak günde 1 amber taşı alabilirsiniz, fakat giriş yaptığınızda otomatik olarak verilmez. Elde etmek için barbar kamplarına saldırmanız gerekmektedir. Günlük 5 hakkınızda en az 1 tane amber taşı kazanmanız garantidir.
  - Bu taşla Tzolkin Çarkı'nı çevirip rastgele ödüller kazanabileceğiniz gibi, oyunun ileri aşamasında yeni şehirler kurabilmek için ihtiyaç duyacaksınız.  • Yeni başlayan koruması ne kadar sürer?


  - Oyunda 5. güne ulaştığınızda ya da 2.400 puana ulaştığınızda yeni başlayan koruması otomatik olarak kalkmaktadır.
  Başka bir oyuncuya (barbar kampları hariç) saldırmanız durumunda yeni başlayan koruması erken sona erecektir.


  • Arkadaşlarımı davet ederek ödül alacağım linki nerede bulabilirim?


  - Öncelikler "Ayarlar" kısmına tıklayın, burada hesabınızla ilgili çeşitli seçenekleri listeleyen bir pencere bulacaksınız:  - Sayfayı aşağı kaydırın, "arkadaşlarını davet et" bölümünün altında kişisel davet linkini bulabilirsiniz:  - Linki kopyala & yapıştır yapabilir, ya da doğrudan Facebook, Twitter veya e-posta üzerinden paylaşabilirsiniz.


  • Şehir ismini nasıl değiştirebilirim?


  - Kaynak çubuğunun altında şehir isim tomarını bulabilirsiniz. İmleci üzerine getirdiğinizde, sağ tarafında " El simgesi" çıkacaktır.
  - Bu simgeye tıkladığınızda şehrinizin ismini değiştirme alanına erişmiş olup, buradan dilediğiniz gibi şehrinizi tekrar adlandırabilirsiniz.  • Hangi oyun yapıları ne kadar puan verir, ve nasıl hesaplanır?


  - Tentlanda binalar, araştırmalar, birimler ve şehirler puan verir, bunlar aşağıdaki kurala göre hesaplanır:

  • Her bina seviyesi - 10 puan;
  • Her araştırma seviyesi - 10 puan;
  • Her birim (yaralı birimler dahil) - 1 puan;
  • Şehirler: her yeni şehir - 100 puan.


  - Ayrıca, binalar, araştırmalar ve birimler için harcadığınız kaynaklarda puan vermektedir. (nüfus ve süre etkilememektedir.)

  • 1.000 kalker - 1 puan;
  • 715 obsidyen - 1 puan;
  • 500 kakao - 1 puan;
  • 2.500 mısır - 1 puan.


  Rehberle ilgili sorularınızı, önerilerinizi ve yorumlarınızı bu başlık altında dile getirebilirsiniz.

  Forum Kuralları  Önsöz

  • Bu kuralların amacı Tentlan kullanıcılarının davranışlarını kontrol etmek veya baskı yapmak değildir. Ancak, kurallar bu iste üzerinde iletişim kurarken tüm kullanıcıların birbirine karşı saygılı davranmasını sağlamak için gereklidir.
  • Bu kuralların tümünü kabul etmek ve katıldığınız her sohbette uymak zorundasınız.
  • Destek takımı istedikleri zamanda ve durumda bu forumun kurallarında değişiklik yapma hakkına sahiptir. (Bu durumda üyeler değişikliklerle ilgili bilgilendirilecektir.)
  • Forum kurallarına uymama durumunda, cezanın ne olacağına destek takımı karar verecektir. Bu ceza yapılan yanlışın şiddetine göre belirlenecektir, ciddi durumlarda süresiz uzaklaştırılmanıza sebep olabilir.
  • Lionmoon UG'nin kullanım koşulları bu forumda kabul edilmektedir. Forum kuralları ile kullanım koşulları arasında bir çelişki olması durumunda kullanım koşulları geçerli kabul edilir.


  Genel Kurallar

  • Dİğer kullanıcıların fikirlerine saygılı olun, sabırlı ve nazik davranın. Burası sanal bir ortam dahi olsa, kullanıcıları gerçek insanlardır. Kullanıcılara yönelik hakaret veya tehtidin hiç bir şekli kabul edilemez. Mesajlarınızın konuyla alakalı olmasına özen gösterek yazarla ilgili kişisel yorumlarınızı konudan uzak tutun.
  • Kullanıcılara yönelik ırkçılık, tehtid, pornografi, hakaret, iftira, müstehçen veya herhangi kırıcı veya ahlaka aykırı yorumlar ya da özel mesajlar, bu forumda kabul edilmemektedir.
  • Ayrıca, yasadışı içerik veya bu içeriklere yönlendiren herhangi bir link paylaşmak kesinlikle yasaktır. Politik, ahlaki olarak tehlikeli ve rahatsız edici veya yasallığı şüpheli olabilecek herhangi bir konuyla ilgili paylaşımlar da buna dahildir.
  • Konuyla ilgili tüm kişilerin bilgisi ve onayı olmadan özel mesajları ve konuşmaları yayınlamak kesinlikle yasaktır. Bu kural tüm iletişim sistemini, Tentlan ve oyun dışındaki herhangi bir konuşmayı içerir.
  • Forumda aynı kişi tarafından birden fazla hesap açılması yasaktır. Bu kuralın ihlali bu hesapların engellenmesiyle sonuçlanacaktır. Eğer hesabınızı silmek veya değişiklik yapmak isterseniz, Destek Takımı veya forum yöneticisiyle iletişime geçin.
  • Tamamı büyük harflerle yazılmış, aşırı renklendirme(azarlar tonda konuşmak ve benzeri gibi gösteren) yapılmış veya okunmasını zorlayıcı şekilde tasarlanmış olan mesajlara kesinlikle izin verilmez. Bu kuralı ihlal eden mesajlar moderatörler tarafından yeniden düzenlenip, paylaşım sahibi uyarılacaktır (geçerli durumun ciddiyetine göre).
  • Art arda kısa yazılar veya içerik içeren veya geçerli konu ile alakasız mesajlar göndermek yasaktır (Diğer bir deyişle spam amaçlayan mesajlar).
  • Destek takımından veya başka bir oyuncuymuş gibi davranmaya forumun hiç bir yerinde izin verilmemektedir. Bu ayrca isimler, kullanıcı resimleri, imza, ve benzeri durumları da içerir.
  • Bir konu açmadan önce, doğru bölümü seçtiğinize emin olun. Yanlış bölüm altında açılan konular taşınacak veya kapatılacak ve kullanıcıları bilgilendirilecektir.
  • Konu tekrarından kaçının. Yeni bir başlık oluşturmadan, aynı konuyu içeren başka bir başlık olup olmadığını kontrol edin. Arama kısmını kullanın ve sorunuzun daha önceden cevaplanmadığından veya tartışılmakta olmadığından emin olun.
  • "Raporla" butonunun gereksiz kullanımı yasaktır, örneğin raporlanmayı gerektirmeyen mesajlar için "Raporla" butonunu kullanmaktan kaçının.
  • Telif hakkı içeren belgelerin, hak sahibinin izni olmadan yayınlanması yasaktır.
  • Forum dili Türkçe'dir. Forum içerisinde farklı dillerin kullanılmasına izin verilmemektedir.

  Zaman harcayıp kuralları okuduğunuz ve tüm Tentlan kullanıcılarının eğlenip güzel vakit geçireceği bir ortam oluşturmamıza yardım ettiğiniz için teşekkür ederiz.

  Oyun Kuralları  § 1.Hesaplar


  1.1.Hesap Sayısı
  Her oyuncu, her bir Tentlan sunucusunda sadece bir hesaba sahip olabilir.


  1.2.Çoklu Hesap ve Haksız Kazanç
  Aynı sunucuda birden fazla hesaba sahip olmak ve / veya birden çok hesap ile oynamak yasaktır ("Çoklu Hesap Kullanımı"). Aynı sunucuda birden fazla hesapla oynayan oyuncuların, tüm hesapları engellenecektir. Aynı uygulama, farklı hesapları geliştirmek için kullanılan hesaplar için de geçerlidir("Haksız Kazanç"). Haksız kazanç sağlayan ve sağlatan hesaplar birlikte kapatılacaktır. Oyuncuların bu gibi durumlarda (bir hesap diğerine avantaj sağlamak için kullanıldığında) Tentlan Destek Takımına bildirmesi gerekir. Haksız kazanç sağlama girişiminde bulunan oyuncu, herhangi bir itiraz hakkı tanınmadan, kalıcı olarak engellenmeyi göze almalıdır.


  1.3.İnternet Bağlantı Paylaşımı
  Eğer birden fazla oyuncu aynı internet bağlantısını ( Örneğin; okul, iş, internet cafe, vb. ) kullanarak aynı sunucuda oynuyor ise, bağlantı paylaşımı konusunda Destek Takımını bilgilendirmek zorundadır. Aksi takdirde, söz konusu hesaplar Çoklu Hesap olarak nitelendirilir ve itiraz hakkı olmaksızın engellenir. Şüphe durumunda; kullanıcı, hesapların farklı kişilere ait olduğunu kanıtlamak zorundadır. Bu tür hesaplar arasında hiç bir etkileşim (Aynı hedefe saldırı dahil) olmamalıdır.


  1.4. Hesap Paylaşımı
  Her hesap aynı zamanda sadece bir kişi tarafından oynanabilir. Hesap bakıcılığı (madde. 1.5.) dışında bir hesabın birden fazla oyuncu tarafından kullanılması yasaktır.


  1.5. Hesap Bakıcılığı

  • a)Bir oyuncu, bir başka oyuncunun hesabına arka arkaya en fazla 7 gün bakıcılık yapabilir.
  • b)Hesabına başkası tarafından bakıcılık yapılacak oyuncu, bu maddenin (madde. 1.5.) devamında belirtilen kurallara uygun şekilde Destek Takımını bilgilendirmelidir.Hesap bakıcılığı sadece Destek Takımının e-posta yoluyla izin vermesi durumunda yapılabilir. Eğer verilmiş bir izin mevcut değilse, söz konusu hesaplar Çoklu Hesap Kullanımı kapsamında itiraz kabul edilmeyecek şekilde engellenebilir.
  • c)Hesap bakıcılığı bildirimi: Hesabını diğer bir oyuncunun bakıcılığına bırakacak olan oyuncu, Destek Takımı ile iletişime geçerek bakılacak hesabın ve bakacak kişinin hesabının bilgilerini ( farklı sunucularda bulunsa bile, her iki hesabın bulunduğu sunucu ismi ) ve bakıcılığın başlangıç tarihini içerecek şekilde bilgilendirmelidir. Bu ayrıntıları içeren e-posta, bakıcılık yapılacak olan Tentlan hesabının kayıtlı olduğu e-posta adresinden gönderilmelidir. Destek Takımı, her iki tarafa da e-posta yoluyla kendi kararını bildirecektir.
  • d)7 günlük sürenin ardından (bu hesap bakıcılığı için maksimum olan süredir), yeni bir bakıcılık süreci için en az 7 gün daha geçmiş olması gerekir. Bakıcılık sürecinde, bakılan hesabın şifresi ve ya mail adresi değiştirilemez.
  • e)Bakıcılık süreci bittikten sonra (maks. 7 gün), bakıcılık yapan oyuncu 7 gün boyunca herhangi bir hesaba bakıcılık yapamaz. Öte yandan, bir oyuncu aynı anda farklı sunucularda dahi olsa birden fazla hesaba bakıcılık yapamaz. Bakıcısı olduğu hesaptan kendisine çıkar sağlayamaz. Belirtilen ve benzeri türde usulsüzlükler meydana gelmesi halinde, her iki hesapta engellenecektir. Her bir bakıcılık periyodu için Destek Takımından ayrıca izin alınmaz ise, hesaplar madde 1.2. Çoklu Hesap nedeni ile cezalandırılabilir.
  • f)Bir hesaba aynı zamanda birden fazla kişi bakıcılık yapamaz. Bakıcılık periyodu, hesabın sahibi hesaba giriş yaptığı anda sona ermiş olur.

  1.6. Hesap Değişimi ve Devir

  • a)Eğer bir oyuncu Destek Takımının rehberliği olmadan, hesap değişimi veya hesap devri yaparsa, daha sonraki talep ve şikayetleri kabul edilmeyecektir. Devredilen veya takas edilen hesapların kayıtlı olduğu e-posta adresinden gelmeyen bildirimler dikkate alınmayacaktır.
  • b)Bir hesabın sahibi değiştiğinde, tekrar sahip değiştirmesi için en az 28 gün geçmelidir. Yeni sahibi verilen hesabı aldıktan sonra, 12 saat içerisinde e-posta adresini üzerine almalıdır.

  1.7. Hesap Satışı
  Hesaplarla ilgili ticari faaliyetlere izin verilmez. Bu nedenle hesap veya kazanımlarının satılması, satın alınması ya da herhangi bir ticari amaçla kullanılması yasaktır.


  § 2. Oyun Açığı Kullanımı


  Haksız kazanç sağlamak için oyundaki açıkların/hataların kullanılması kesinlikle yasaktır. Her oyuncu önemli bir açık / hata bulduğunda en kısa sürede Destek Takımına bildirmekle yükümlüdür. Herhangi bir oyuncu program hataları / açıkları dışında haksız kazanç elde ederse, hesabı açık kullanımı nedeniyle 1 günden baslayacak şekilde engellenir. Oyuncunun açıkları / hataları bulup, Destek Takımına bildirmemesi durumunda da aynı sonuç geçerlidir.


  § 3. Yardımcı Program & Onaysız Script Kullanımı


  Oyun sistemine her türlü müdahale, bunun yanı sıra gereksiz trafik oluşturulması yasaktır. Oyun sistemi içerisindeki belirli işlevlerden faydalanmak için bot kullanımı, otomatik veya yarı-otomatik program ya da script kullanımı aynı derecede yasaktır. Eğer oyuncu bu kuralı ihlal ederse oyundan hemen uzaklaştırılacaktır. Ayrıca, sağlayıcı (Lionmoon) bu kurala uyulmaması nedeniyle doğan tazminat hakkını saklı tutar.

  § 4. Gerçek Hayata Yönelik Tehdit


  Diğer oyunculara karşı zor kullanma ve/veya tehdit içeren davranışlar olması durumunda - her özel durumda şiddetine bağlı olarak - bir veya daha fazla sunucusunda, forumdan ve sohbetten uzaklaştırılır. Uygulanacak yaptırıma, her özel durumda şiddetine bağlı olarak, Destek Takımı tarafından karar verilir.


  § 5. Oyuncu İsimleri, Klan İsimleri ve Profil Açıklamaları


  5.1.Her tür siyasi, pornografik, saldırgan, ırkçı, hakaret edici, bunun yanı sıra diğer oyuncuları, Tentlan Takımını veya Lionmoon'u rahatsız edici resimler, profil açıklamaları, isim ve rumuz seçimi ya da müstehcen kelime kullanımı yasaktır. Bu içeriğe uymayan kişiler, herhangi bir uyarı almadan ve itiraz hakkı tanınmadan oyundan uzaklaştılır.


  5.2.Kötü niyetle, taklit olarak, diğer oyuncuları veya klanları gücendirecek, alay edecek şekilde verilmiş klan isimleri silinerek klan sahibi yöneticiler / kurucular tarafından oyundan uzaklaştırılacaktır. Bu kural diğer klan üyeleri için de geçerli olabilir.


  § 6. Oyun İçi Mesaj, Sohbet ve Forum


  6.1.Oyuncular oyun içi mesajı, sohbeti ve forumu kullanırken 5. maddede belirtilen yasakları içeren oyun kurallarına aykırı davranmamaya ya da spam veya rahatsız edici içerik göndermemeye dikkat etmelidir. Aksi takdirde olayın ciddiyetine bağlı olarak belirli yaptırımlar uygulanacaktır. Bir mesajın açık bir suç unsuru içermeden de saldırgan olabileceğini unutmayın; böyle durumlarda Destek Takımı her özel durumu göz önüne alarak karar verecektir.


  6.2.Tentlan Takımını rahatsız edecek her türlü faaliyet, (e-posta göndererek, sohbet ve forumu kullanarak, profil tanımlarında yayınlanarak vb.) her özel durumda şiddetine bağlı olarak cezalandırılır. Bu ceza hesabın kalıcı engellenmesi olabilir.


  § 7. Yönetici Taklidi


  Herhangi bir şekilde yönetici taklidi yapmak yasaktır. İsim, avatar, imza vb. içerikleri de kapsamaktadır.


  § 8. Oyun Kuralları İhlali


  8.1.Oyun kurallarının ihlal edilmesi halinde, 1 günden kalıcı uzaklaştırmaya kadar ceza alınabilir veya hesabın silinmesiyle sonuçlanabilir. Her özel durumda şiddetine bağlı olarak Destek Takımı kullanıcının diğer sunuculardaki ve diğer Lionmoon oyunlarındaki hesapları için de söz konusu yaptırımları uygulayabilir.


  8.2.Yaptırımlar arasında oyunun resmi forumundan uzaklaştırma da olabileceğini unutmayın. Tentlan Takımı oyun kural ihlallerini izleme konusunda kararlıdır.


  § 9. Dil


  Oyunun resmi dili Türkçe'dir. Bu, oyuna ait web siteleri, sohbet ve forum için de geçerlidir.


  § 10. Oyun Kurallarının Düzenlenmesi


  Tentlan Takımı, herhangi bir zamanda, özellikle oyunun bazı bölümlerinin değişmesi durumunda, oyun kurallarını değiştirme hakkını saklı tutar. Oyuncunun, kurallara ait güncel bilgiye sahip olmak için, oyunla ilgili resmi duyuruların yapıldığı Tentlan resmi forumunu takip etmesi önerilir.


  § 11. Kullanım Koşullarının Uygulanması


  Bu oyun kurallarına ek olarak, kullanım koşulları oyun, forum, sohbet vb. ek hizmetlerin kullanımı için geçerlidir. Oyun kuralları ve kullanım koşulları arasında bir çelişki olması durumunda kullanım koşulları hükümleri geçerli olacaktır.