Posts by Akaya

  Sevgili Ahaular,


  Becerilerinizi test edeceğiniz özel bir sunucu için hazır mısınız? 25 Mayıs Perşembe günü saat 19: 00'da TENTLAN'da bir ilk gerçekleşecek ve uluslararası savaş sunucusu Tenochtitlan açılacak! Yeni savaş sunucusu kendine özel özelliklerle karşınıza gelecek. İşte bu özellikler:

  • Tentlan'daki ilk uluslararası sunucuda, tüm dillere izin veriliyor ve istediğiniz dilde oyunu oynayabileceksiniz. Ayarlar menüsünden dilediğiniz zaman dilinizi ayarlayabilirsiniz.
  • Bu çok farklı dünyada size yardımcı olmak için oyuncuların ülke bayrakları özel mesajlarda, sıralamalarda, sohbet kısmı gibi menülerde oyuncuların adının yanında gösterilecek.
  • Askeri birimler normalden 3 kat daha fazla puan verecek. Askerler skorunuzda daha büyük bir rol oynayacak!
  • Savaşlarda savaş puanları kazanacaksınız! Savaş skorunuz, savaştaki yenilgiye uğrattığınız birimlerin miktarına ve türüne göre artacaktır (ve bu puanlar kalıcı olacaktır)
  • Dört kat hızlı dünya! Normal sunuculardan 4 kat daha hızlı bina inşa edin, araştırma yapın, asker eğitin ve seyahat edin!
  • Madenlerde ve tarımda her zamankinden dört kat daha fazla kaynak üreteceksiniz.
  • Askeri hareketlerin mısır ihtiyacı dört kat daha az! Dolayısıyla çok daha düşük mısır maliyetleriyle çok daha uzak mesafelere yolculuk yapabileceksiniz.
  • Her 12 saatte bir 5 adet yeni barbar saldırı hak (Daha önce 24 saatte bir kez).
  • Yeni başlayanlara yönelik koruma, 1000 puan veya 48 saat ile sınırlandırılmıştır (normal bir dünyada 2400 puan veya 5 gün ile sınırlıdır).
  • Zayıf şehir koruması (ilk saldırıdan sonra % 75 fark farkı) devre dışı.
  • Güçlü oyuncu koruması (x10 puan farkı) devre dışı.
  • Dükkan kodeksleri vasıtasıyla bir şehrin yerini Perşembe günü değiştirebilirsiniz (normal sunucuda her 12 saatte bir )
  • Mağazadaki Pakal öğeleriyle saldırı koruması saldırıdan 2 saat sonra etkinleştirilebilir (normal sunucuda 12 saat sonra )
  • Savaş sunucusunun bir turunun süresi 5 aydır. 5 ay sonra tur biter ve sıfırlanır. İlk tur bitimi Ekim ayındadır.

  Tenochtitlan 25 Mayıs Perşembe günü 19:00'da tüm dil ve ülkelerin oyuncularına kapılarını açacak.


  Herkese iyi şanslar! Hem Tentlan'da ilk uluslararası hem de ilk savaş sunucusunun başlangıcından dolayı çok heyecanlıyız ve umarım önümüzdeki Perşembe günü heyecanımıza ortak olursunuz! Bizimle paylaşmak isteyebileceğiniz herhangi bir sorunuz veya geri bildiriminizi bildirmekten çekinmeyin, biz buradayız :)


  Herşey gönlünce olsun


  Tentlan Ekibi

  Sevgili Ahaular,


  Askerlerinizi düşmanlarınıza göndermek istiyorsunuz fakat yolculuk süresi canınızı mı sıkıyor ? İlla o düşmana mı göndermeniz mi gerekiyor? Belki de düşmanınız şehrini sizden çok uzaklara taşıdı. İşte aradığınız fırsat.


  Bu hafta sonu, 20 Mayıs Cumartesi günü 02:01 ila 22 Mayıs Pazartesi Günü 01:59'a kadar tüm birlik görevleri normal varış süresinin yarısına indirilecek! Yalnızca yeni emirlerin bu etkinliğin bir parçası olacağını, mevcut görevlerin iptal edilmesinin ve yararlanmak için yeniden gönderilmesinin gerektiğini unutmayın.


  Etkinliği kaçırmayın ve elinizden geldiğince eğlenmeye bakın!


  Tentlan Takımı

  Sevgili Ahau,


  Bu haftasonu büyük bir saldırı planlıyorsanız, şansınız var, çünkü 12 Mayıs Cuma 02:01 ila 15 Mayıs Pazartesi 01:59 saatleri arasında bir savaştan sonra iyileşen tüm yaralı birlikler, tamamen iyileşmiş olarak hemen saflarınıza geri dönecek. Itzamna Tapınağı'ndaki iyileştirme masraf ve sürelerini dert etmenize gerek kalmayacak. Bu etkinlik savaş sırasında kurtarılamayacak birim miktarını değiştirmeyeceğini unutmayın, yalnızca Itzamna Tapınağı'ndaki iyileşme işlemininden kurtulmuş olacaksınız.
  Hayatta kalan birim miktarını arttırmak için dükkandaki özel eşyaları kullanabilirsiniz.


  Etkinliği sakın kaçırmayın.


  Tentlan Ekibiniz

  Sevgili Ahau,


  Ordunu büyütmeyi mi düşünüyorsun? O zamana bu hafta sonu senin için mükemmel bir zaman olacak çünkü 5 Mayıs Cuma 02: 01'den 8 Temmuz Pazartesi 01:59'a kadar eğittiğin her birimin eğitim süresi normalin tam yarısı olacak. Yani bir asker eğitebileceğin sürede tam 2 asker eğitebileceksin.


  Yalnız dikkat et! Bu süre azalması sadece yeni eğitim sırası için geçerli olacaktır; bu nedenle, etkinlikten yararlanmak için mevcut işe alım sıralarının iptal edilmesi ve yeniden başlatılması gerekecektir.


  Etkinliği sakın kaçırmayın !


  Tentlan Ekibiniz

  Ekran görüntüsüne gereken ceza "1 Gün Oyun İçi Susturma" cezası "muhtesem59" adlı kullanıcıya verilmiştir.


  Raporunuz için teşekkürler.

  Sevgili Ahaular,


  Bu hafta sonu sizlere güzel bir haberimiz var: Bu haftasonu boyunca şehirlerinizin yerini değiştirme tamamen ücretsiz. İster düşmanınızdan çok uzaklara gidin, isterseniz yakınınızda tutmak için şehrinizi hemen yanına taşıyın, seçim sizin.


  28 Nisan Cuma Günü saat 02:01'den 30 Nisan Pazartesi günü 01:59'a kadar (Cuma 00.01 - Pazar 23.59 Doğu Avrupa Saati'yle), öğe dükkanındaki tüm şehir taşıma kodeksleri (Copan kodeksi, Tikal kodeksi ve Itzmal kodeksi) tamamen ücretsiz olacak.


  Bu etkinlik sırasında şehirlerinizden herhangi birini veya tamamını ücretsiz olarak taşıyabileceksiniz! Unutmayın ki, bir şehri taşıdığınızda tekrar o şehri taşıyabilmek için 12 saat beklemelisiniz. Dolayısıyla nereye ve kimin yakınına taşıdığınıza dikkat edin.


  İyi Eğlenceler


  Tentlan Ekibi

  Sevgili Ahau,


  Bir sonraki yerleşim için amber taşlarına mı ihtiyacınız var? O halde senin için iyi haberlerimiz var:


  Bu hafta sonu, Cuma günü Türkiye saatiyle 02:00'da başlayarak Salı günü saat 02.00'de sonlanacak ve 72 saat boyunca sürecek olan etkinliğimizle beraber barbar köylerine yaptığın her bir saldırıda %50 şansla bir adet Amber Taşı sahibi olabilirsin!


  Günün ilk saldırısı ile aldığın amber taşı'na ek olarak yapacağınız her saldırıda amber taşı düşürebilirsin ve ister Tzolkin Çarkı'nda istersen daha fazla şehre sahip olmak için Quetzal Sarayı'nda kullanabilirsin.


  Barbar köylerine olan saldırılarının ve şansının bol olması dileğiyle !


  Tentlan Ekibi

  - Şehrime yönelik gelen bir saldırı olup olmadığını nasıl anlarım?

  "Etkinlik" simgesine dikkat edin: gelen bir saldırı veya casusluk varsa, bu simge kırmızıya dönüşecektir. Şehrinize yönelik yabancı birlik hareketleri de etkinlikler penceresinde görüntülenecektir.  - Gözetleme Kulesi'ne ne ihtiyacım var?

  Gözetleme Kulesi yardımıyla birliklerinizin şehre yaklaştığını görebilirsiniz; bunlara aşağıdaki ayrıntılar dahildir:


  - görevin türü: saldırı, casusluk, asker transferi, vs.
  - dostça görev / düşmanca görev
  - Hareketin başlangıç ve bitiş noktaları
  - gelen birliklerin türü ve sayısı
  - varış zamanı:


  - Gelen bir saldırı görüyorum, ancak askerlerin türü veya sayısını göremiyorum. Askerlerin türü veya sayısını görmek için ne yapabilirim?

  Şehrinize gelen birlikleri görebilmek için, saldırganın casusluk seviyesinin en fazla 2 kademe altında bir Gözlem Kulesi olmalıdır. Örneğin, saldırganın casusluk seviyesi 29 ise, birliklerini görebilmek için en azından 27 düzeyinde bir Gözetleme Kulesine sahip olmanız gerekir. Askerleri göremiyorsan Gözetleme Kulesi’ni yükseltmeye devam et.


  - Duvar: şehrimi savunmada bana nasıl yardımcı olabilir?

  Duvar, rakip birliklerinin şehre girmeye çalışırken uğraşması gereken ilk engeldir. Her Duvar seviyesinin belirli bir dayanım değeri vardır; Duvarın seviyesi ne kadar yüksek olursa, bu değer o kadar yüksek olur, bu da rakibin bir seviyeyi yok etmek için daha fazla çaba harcaması (ve daha fazla asker yollama ihtiyacı) anlamına gelir. Sadece duvarın bir seviyesini yok ederek şehre girebilirler. Her duvar seviyesinin seviyesine göre dayanıklılık değerleri vardır ve bunları Duvar binası üzerinden görüntüleyebilirsiniz, "Daha fazla bilgi göster" düğmesini tıklayarak bu bilgiye ulaşabilirsiniz.  !!! Duvarın sadece şehri korumada size yardımcı olduğunu fakat gelen saldırılara karşı tam bir koruma sağlamadığını unutmayın.


  - Biri bana saldırırsa şehrimi nasıl koruyabilirim?


  Tentlan, karşılıklı oyuncuların birbirine saldırması üzerine kurul bir strateji oyunu olduğundan diğer oyuncuların saldırısına maruz kalabilirsiniz. Buna rağmen, şehrinizin yağmalanmasını ve ordunuzun yok olmasını önlemek için alabileceğiniz bir çok eylem var:


  1) Çevrim dışıyken şehrinizde çok fazla kaynak bırakmayın


  Ortada alacak bir şey yoksa, birinin sana saldırması için nedende yoktur. Bu nedenle, mümkünse, oyunu terk etmeden önce tüm kaynakları harcamaya çalış; böylece, kaynak arayan saldırgan oyuncular için şehrini mümkün olduğunca daha az çekici hale getir.


  2) Ordunuzu (ve kaynaklarınızı) şehirden uzaklaştırın


  Gelen bir saldırıyı gördüyseniz ve gelene kadar beklemeniziz sizin adınıza herhangi bir mantıklı yanı yoksa bu taktik çok yararlı olabilir. Ayrıca, bu taktik belli bir süre çevrim dışı kalmayı planlıyorsanız ve birlikleriniz ve kaynaklarınızı korumasız bırakmanızın güvenli olmayacağına inanmak için nedenleriniz varsa çok kullanışlıdır.
  Orduyu ve kaynakları şehirden çekmenin birkaç yolu var:


  A) Bebek Bakıcısı : Çevrim dışıyken birlik ve kaynaklarınızı belli bir süreliğine kendi şehirlerinde güvende tutabilirler mi diye klan arkadaşlarınıza danışabilirsiniz. Kısacası kendinize kaynaklarınız ve birlikleriniz için bir bebek bakıcısı bulun. Kabilenizde yeterince güçlü olan ve başkası tarafından kolaylıkla saldırıya uğramayacak oyuncular varsa bu seçenek çok mantıklı olabilir.


  B) “Kurtarma Operasyonu” Taktiği : İnaktif düşük puanlı bir oyuncuya veya 1-2 seviyeli bir barbar kampına casusluk görevi düzenleyerek (veya saldırarak) kaynak ve birliklerinizi şehirden uzaklaştırabilirsiniz. Bu sözde casusluk veya sahte saldırının amacı, casusluk yapmak veya saldırmak değildir. Amacı çevrimdışı durumdayken birlik ve kaynaklarınızı şehrin dışında güven altında tutabilmektir.


  Nasıl yapılır:


  1) Dünya haritasına gidin ve düşük puanlı etkin olmayan bir oyuncu (gri renkte gösterilir) veya düşük düzeyli bir barbar kampı (1-2. Düzeyler düzeyinde) bulun.


  2) "Casusluk" veya "Saldırı"’dan birini seçin


  (!) Barbar kamplarıyla bu taktiği uygulayacaksanız "saldırı" yı seçmeyin; aksi takdirde günde 5 tane olan barbarlara saldırı hakkınızdan 1 tanesi kullanılacaktır. Birliklerinizi ve kaynaklarınızı güvence altına almak için barbar kampları kullanmak istiyorsanız, yalnızca "Casusluk" görevini kullanmalısınız.


  (!!) "Casusluk" u seçerseniz yolladığınız birliğe en az bir adet casus katmanız gerektiğini unutmayın.


  (!!!) Nahualler! Askerlerinizin arasında nahual varsa, nahual kaybetmemek için "Casusluk" yerine "Saldırı" seçin. Çünkü her casusluk görevinde 1 adet nahual kendini feda eder ve 1 adet nahual’ı kaybedersiniz.


  3) Güvence altına almak istediğiniz tüm birimleri seçin


  4) Güvenliğini sağlamak istediğiniz tüm kaynakları ekleyin


  5) "Asker gönder" düğmesine basın.


  Örneğin; birliklerinizi / kaynaklarınızı 4 saat boyunca güvence altına almanız gerekiyorsa, sizden 2 saat uzakta bulunan etkin olmayan bir şehir veya barbar kampı arayın (2 saat gidiş ve 2 saat geri dönüş). Bütün ordu her zaman en yavaş ünitenin hızıyla hareket ettiğinden, Pochteca ya da daha iyisi Ek Chuah gibi en az bir yavaş birimi askerlerinize dahil etmek mantıklı olacaktır.  3) Pasif modu ("beyaz bayrak") veya gerekiyorsa saldırı korumasını etkinleştirin (her ikisi dükkan ürünlerini içeren seçeneklerdir):


  - Pasif modun etkinleştirilmesi, birliklerinizi gelen saldırıdan kurtarılabilecek, ancak kaynaklarızı koruyamayacaktır. Pasif mod saatlik olarak etkinleştirilebilir. Şehrinize gelen bir saldırı olması durumunda da etkinleştirilebilirsiniz.


  - Tam bir korumaya ihtiyacınız varsa, Pakal ürünlerinden birini (12 saat / 24 saat / 3 gün) etkinleştirebilir ve saldırılardan tam koruma alabilirsiniz.


  - Oyunda yüksek puanlı oyunculara karşı herhangi bir koruma önlemi var mı?

  Evet, daha yüksek skorlu oyunculardan puanları düşük olan oyuncuları korumayı amaçlayan çeşitli koruma mekanizmaları vardır:


  1. Acemi koruması


  Bu koruma, yeni bir oyun hesabı kaydedildiğinde otomatik olarak etkinleştirilir. Yeni başlayanlara destek olan bu koruma, 2,400 puana ulaşana kadar sürer. Hesap kaydından sonraki ilk 5 gün içinde 2,400 puana erişmezseniz, koruma 5 gün geçtikten sonra sona erer.


  Yeni başlayan bir oyuncu olarak herhangi bir oyuncuya saldırırsanız acemi koruması erken sona erer (barbar kampları dikkate alınmaz).  2. Tekrar tekrar saldırmaya çalışan güçlü oyunculara karşı koruma


  Bir oyuncu skorunun % 75'i veya daha düşük skoru olan başka bir oyuncuya saldırırsa ve bu savaşı kazanırsa, savaşı kaybeden oyuncu saldıran oyuncu ve klan arkadaşlarına karşı sonraki 12 saat boyunca koruma altında olacak ve saldırı almayacaktır. Örneğin, saldırganın 10,000 puanı varsa, savunmacının puanı 7,500 puandan daha az ise bu koruma devreye girer ve savunmacıyı 12 saat boyunca aynı oyuncudan gelecek saldırılara karşı korur. Casusluk denemesi de bu korumaya dahildir ve bu koruma sahibi oyuncu saldırgan oyuncu ve klan arkadaşlarından 12 saat boyunca casusluk denemesi de almaz.


  Ayrıca şunu unutmayın:
  - Bu koruma barbar kampları için geçerli değildir;
  - Savunma yapan oyuncu inaktif olmamalı;
  - Savunma oyuncusu sadece aynı oyuncunun saldırılarına karşı korunmuştur (diğer bir deyişle, herhangi bir oyuncunun saldırılarına karşı tam bir koruma sağlamaz);
  - saldırgan savaşı kazanmalıdır (hedefe vurmadan önce son saniyedeki saldırıyı iptal etmemelidir);
  - Koruma altındaki oyuncu koruma devam ettiği sürece (12 saat) saldırgana saldırmamalıdır, aksi halde bu korumayı kaybedecektir.  3. 10 kat güç farkı


  Bir oyuncu kendisinden 10 kat daha yüksek veya daha düşük puan sahip başka bir oyuncuya saldırı veya casusluk görevi yapamaz.


  Rehberimizi detaylı bir şekilde dikkat ederek okumanız oyun kalitenizi ve zevkinizi artıracaktır.  Tentlan Takımınız Keyifli Oyunlar Diler

  Konu tartışmanın uzamaması için kapatılmış ve hakaret ve küfür içerikli mesaj yazan oyunculara gerekli uyarılar verilmiştir.


  Lütfen forum kurallarına uygun bir şekilde forumu kullanalım.


  İyi Oyunlar
  @Mahmutnoktacom

  Lütfen forumda kullandığınız dile dikkat ediniz. Bu sizin 1. kural ihlalinizdir. 3. kural hesabınızda hesabınız 1 hafta süresince forumdan uzaklaştırılacaktır.  @kemal

  yavv he hee bize zavallı diyen dangalağa bak tek yapabildiğin 50 lira muhabbeti a.k. eziği hadi git kumda oyna sen kendini acıklamamanın sebebi neyin korkusu acaba

  Lütfen forumda kullandığınız dile dikkat ediniz. Bu sizin 1. kural ihlalinizdir. 3. kural hesabınızda hesabınız 1 hafta süresince forumdan uzaklaştırılacaktır.

  Sevgili Ahaular,


  Tentlan’a hepinizin memnun kalacağını umduğumuz bir dizi ekleme ve düzeltme getirmenin zamanı geldi :)


  Tüm detaylarını gönderide bulabileceğiniz ve bir kaç gün içerisinde aktif hale gelecek olan değişiklik notlarını görmek için aşağıya bakınız:


  • [Özellik] Mavi “İpucu” kutularını etkisiz hale getirmek için ayarlar menüsünde bulabileceğiniz yeni bir ayar (Sadece deneyimli oyuncularımıza tavsiye edilir)


  • [Özellik] Klan ayarları menüsünde bulunan ve klan arkadaşlarınızdan çevrim içi aktivite zamanınızı gizlemenize sağlayan bir ayar


  • [Özellik] Ayarlardan tarayıcı bildirimlerini aktif edebilir ve saldırı aldığınızda, kaynaklarınız hazır olduğunda ve benzeri aktiviteler için bildirim alabilirsiniz.


  • [Özellik] Bina ve araştırma maliyetleri artık gerekli mevsimde olmasanız dahi görülebilecek. (Artık sadece maliyetleri kontrol etmek için mevsim değiştirmenize gerek yok.)


  • [Özellik] Klan etiketleri artık genel sohbet kısmında oyuncu adlarının hemen yanında gözükecek.


  • [Hata Düzeltme] Yeni zayıf / güçlü oyuncu koruması (x10 skor) algoritması artık Tambo'daki hem saldıran hem de savunma birliklerini göz önünde bulunduruyor.


  • [Hata Düzeltme] Çok yüksek seviyelerde (+50) oluşan kapasiteden daha yüksek depo masrafları sorunu çözüldü.


  • [Hata Düzeltme] Tatil modu’nu etkinleştirmek için artık herhangi başka bir oyuncunun Tambo’sunda herhangi bir askerin yerleştirilmemiş olması ve hesapta herhangi bir seyahat aktivitesinin olmaması gerekiyor.


  • [Hata Düzeltme] Oyun mağazasından arka arkaya birden fazla ürün satın almaya çalışıldığında kayıt için birden fazla deneme yapılmasına yol açan sorun giderildi.


  • [Hata Düzeltme] Casusluk görevi sırasında saldırı gerçekleştirilirse tekrar saldırı koruması’nın (>%75 Skor) çalışmaması sorunu çözüldü. (*)


  • [Özellik] Klan Konseyi, artık her seviye yükseltmesi başına ek depo alanı bonusu kazandırıyor. (*)


  (*) Bu değişiklikler bu yamadan önce oyuna aktarıldı ancak henüz değişiklik günlüğünde belgelenmedi.


  Bu yama şu anda beta test sunucumuzda aktiftir, ve hepinizi bize testlerde yardım etmeniz için bu sunucuya davet ediyoruz. Önümüzdeki birkaç gün içinde, yavaş yavaş tüm sunuculara ve ülkelere bu yamayı yayacağız, güncellemenin sunucunuza ne zaman geldiğini bilmek için bu konuyu takip edin.


  Lütfen yama hakkındaki düşüncelerinizi bize bildirin, geri bildirim almaktan her zaman mutluluk duyuyoruz. Her zamanki gibi, hesabınızla ilgili herhangi bir soru veya sorun için, bize support@lionmoon.com yoluyla istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.


  İyi eğlenceler,


  Tentlan Ekibiniz