Posts by Lilith

    Witam
    Chciałabym się dowiedzieć kiedy będzie otwarty Polski serwer?? Otwieracie kolejne serwery Angielskie, Hiszpańskie, Niemieckie i inne, a Polskiego nadal nie ma. Polska w tym momencie nie ma żadnego serwera.

    Przykro to mówić, ale admini najzwyczajniej w świecie mają w poważaniu problemy graczy. Ja zgłaszałam jakiś czas temu dość poważny błąd, który mi utrudnia grę, to dostałam odpowiedź, żeby odświeżyć stronę.

    Sevral nie jest adminem. Wiele osób wie, że gra jest niedopracowana pod wieloma względami. Ale obrażanie z tego powodu innego gracza, który tylko wyraził swoją opinię, jest "lekką" przesadą, nie uważasz?

    Proszę o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Po połączeniu serwerów przez 48 h była darmowa relokacja i ochrona. Na pytanie do której godziny można za darmo przenosić wioski i co za tym idzie, o której znika ochronka, jeden Tentlan Team odpowiedział następująco https://prnt.sc/iqo3e2, jednak okazało się to nieprawdą, ponieważ relokacja jak i ochrona na Akatlan i Koyopek zostały wyłączone przed godziną 17:00. Niektórzy gracze kierowali się informacjami za forum, i nie zdążyli się przenieść.

    I have the same problem. Some time ago a member of my tribe gave me an army because he finished the game. When he gave me his army, he had more points than me. On the previous servers I played, there were situations of moving the army (to the weaker players) and there was nothing wrong with that. And then it was not push . Now suddenly I find out that this is a push, and the army that is not mine must give back to the owner. How to do it if he does not play? To write to support the removal of this army? And an army over which someone worked for a long time simply disappears? ! I will not do this because I respect the person who made this army. You will not agree to it, even if the price for it will be ban.

    It was obvious that many players would not like this change. There are pros and cons. Plus there is no push. And minus the fact that you will not be able to help a tribal member when he loses an entire army, for example.
    What does not change the fact that I am behind this change :)

    10. Zakładanie nowych osad


    Jakie są wymagania do założenia nowych miast (kolonii)?


    > Pałac Kwezal poziom 1 ( 1 kolonia)
    > Osadnik



    Jak mam założyć nowe miasto?


    Przejdź na mapę świata i kliknij na wolną przestrzeń tam, gdzie chcesz umieścić swoje nowe miasto. Pojawią się dwie opcje. Kliknięcie na „załóż osadę” spowoduje wyświetlenie okna z widokiem wszystkich wojsk stacjonujących w Twoim obecnym mieście. Wybierz jednego Osadnika, a następnie naciśnij przycisk „wyślij wojsko” i czekaj, aż twoje wojsko dotrze do miejsca przeznaczenia.


    Czy jest sens, aby wysyłać więcej niż jednego Osadnika do założenia nowej osady?


    Najczęściej, wysłanie jednego Osadnika wystarczy. Jeśli wyślesz więcej niż jednego, początkowa populacja Twojej osady będzie wyższa.



    Czy jest możliwość wysłania innych jednostek wraz z osadnikiem (osadnikami)?


    Tak, możesz wysłać do 7 jednostek (łącznie z osadnikiem), ma to sens, aby na początek wysłać jakieś zasoby do nowej osady.



    Właśnie założyłem/am nową osadę, jak mogę uzyskać do niej dostęp?

    Dostęp do nowej osady możesz uzyskać poprzez nazwę miasta w rozwijanym pasku, który znajduje się pod paskiem zasobów. Klikając na przycisk rozwijania po prawej stronie wyświetlisz listę wszystkich swoich miast. Aby przejść z miasta głównego do osady, kliknij na osadę, do której chcesz uzyskać dostęp.



    Czy nowe osady muszę zakładać z głównego miasta?


    Nowe osady możesz zakładać z miasta z najwyższym poziomem Pałacu Kwezal, który na ogół jest w Twoim głównym mieście.



    Czy mogę postawić nową osadę obok mojego głównego miasta?


    To zależy od Twoich potrzeb. Niewątpliwą zaletą umieszczania nowej osady obok głównego miasta jest odległość i krótki czas wysyłania surowców pomiędzy obydwoma miastami. Ale może też mieć sens postawienia nowej osady daleko, gdzie przeciwnicy nie znajdą jej łatwo, a gdzie możesz zostawić swoje zasoby, lub wojsko, lub jedno i drugie :)



    Czy muszę budować Pałac Kwezal z innych miastach?


    Możesz postawić ten budynek w innych miastach, jeśli chcesz w nich rekrutować (szkolić) zaawansowane jednostki. Aby wyszkolić Wojownika Jaguara potrzebny jest 1 poziom Pałacu Kwezal, aby wyszkolić Atlantę – 2 poziom Pałacu, i aby wyszkolić ekChuah – 3 poziom Pałacu.



    Ile miast mogę założyć, czy są jakieś ograniczenia?


    Obecnie istnieje limit 15 miast na jedno konto gry (na jednego gracza).



    Czy jest możliwość podbijania (przejmowania) miast w Tentlan?


    Obecnie nie.











    9. Wioski Barbarzyńców


    Ile razy dziennie mogę atakować wioski barbarzyńców?


    5 razy na 24 godziny. Dodatkowe ataki można nabyć za turkusy.



    Kiedy ataki na barbarzyńców się odnawiają?


    O 1 nad ranem (czasu Polskiego).



    Gdzie mogę sprawdzić ile zostało mi ataków na barbarzyńców?


    Przejdź na mapę świata, w prawym dolnym rogu znajdziesz pasek wyświetlający liczbę dostępnych ataków. Jeśli nie pozostał żaden atak, będzie wyświetlał się czas pozostały do rozpoczęcia nowego cyklu.



    Ile razy można zaatakować obóz barbarzyńców zanim zniknie z mapy?


    5 razy (wiedz, że 5 ataków może być inicjowane przez różnych graczy).



    Po tym jak obóz barbarzyńców zniknie z mapy, kiedy zostanie zastąpiony przez nowy?


    To obozy, które zostały zaatakowane przynajmniej raz, lub te, które już zniknęły z mapy, są zastępowane nowymi co 6 godzin.



    Ile bursztynowych kamieni dziennie mogę znaleźć w wioskach barbarzyńców?


    Możesz znaleźć co najmniej jeden bursztynowy kamień, jeśli zaatakujesz barbarzyńców i wygrasz bitwę. Jeśli będziesz miał/a szczęście, możesz dostać nawet więcej niż jeden kamień w tym samym dniu, ale to nie zdarza się dość często.



    Ile jednostek wojska potrzebuję do udanego ataku na barbarzyńców?


    Najlepszym sposobem, aby to sprawdzić, jest skorzystanie z symulatora, który znajdziesz na pasku z ikonami.
    Wystarczy wyszpiegować wioskę barbarzyńców i wstawić dane do symulatora walk, klikając na ikonę symulatora, która jest wyświetlona na raporcie szpiegowskim.
    Teraz musisz wypróbować różne kombinacje jednostek, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla danego poziomu barbarzyńców. Należy pamiętać, że budowle, które dają premie bonusowe ( temazcal – wytrzymałość, Piramida Krasnoluda – bonus do siły, Stella - bonus do szczęścia) również są ważne, ponieważ mają bezpośredni wpływ na cechy jednostek.


    Oto kilka kombinacji wojsk:


    Poziom 1 ; 5 lansjerów
    Poziom 2 ; 37 łuczników
    Poziom 3 ; 170 łuczników
    Poziom 4 ; 850 łowców atlatl
    Poziom 5 ; 5 000 łowców atlatl, 245 wojowników jaguara, 2 450 quipu i 2 450 szamanów
    Poziom 6 ; 15 ek Chuah, 1 500 quipu i 1 500 szamanów.



    Należy pamiętać, że to tylko kilka możliwych kombinacji. Używając symulatora walki można określić inne kombinacje, które są tak dobre jak te wymienione powyżej, lub nawet lepsze.


















    8.4 Atak


    Jak mogę zaatakować innego gracza lub barbarzyńców?


    Przejdź na mapę świata i kliknij na wizerunek miasta, które chcesz zaatakować, a następnie wybierz misję „atak”.
    Po kliknięciu na ikonę „atak” otworzy się okno z podglądem wszystkich jednostek stacjonujących w Twoim mieście. Wybierz jednostki, którymi chcesz zaatakować. Jeśli chcesz, możesz także zmienić szybkość, z jaką będą się poruszały jednostki (opcja Premium).
    Po wykonaniu tego, wystarczy nacisnąć przycisk „wyślij jednostki”. Po wysłaniu ataku, możesz zobaczyć jego postęp w menu działań.




    Po uruchomieniu ataku, która strona atakuje pierwsza, atakujący czy obrońca?


    Atakujący. Ale obrońca zawsze może wziąć odwet.


    Gdy kogoś zaatakuję, to czy przeciwnik zobaczy wojsko którym atakuję?


    To zależy od poziomu Szpiegostwa w Twoim mieście, i poziomu Strażnicy obrońcy. Aby być w stanie ukryć swoje wojska przed Strażnicą obrońcy, poziom Twojego Szpiegostwa musi być co najmniej 3 poziomy wyższy niż poziom Strażnicy obrońcy. Na przykład, jeśli masz Szpiegostwo na poziomie 29, a obrońca ma Strażnicę poniżej 26 poziomu, nie będzie on w stanie zobaczyć ilości i rodzaju wojska jakie do niego wysłałeś/aś. Jeżeli jednak, poziom Strażnicy obrońcy wynosi 27 lub więcej, będzie on w stanie zobaczyć tą informację.



    Czy mogę anulować atak lub misję szpiegowską, zanim dotrze do miasta docelowego?


    Tak, w każdej chwili, aż do ostatniej sekundy ataku lub misji szpiegowskiej.



    Ile łupów mogę zdobyć podczas ataku?


    Zasadniczo, podczas ataku możesz zdobyć 40% łupu, ze wszystkich zasobów w mieście/wiosce barbarzyńców, które atakujesz. Można jednak zwiększyć poziom zdobytego łupu poprzez badanie Astrologii. Każdy poziom Astrologii daje 2% do łupu (można sprawdzić te dane w Obserwatorium, klikając na odpowiedni obrazek badania).



    Co mogę zrobić, aby zminimalizować straty swoich wojsk?


    Istnieje wiele możliwych opcji, które możesz podjąć, aby zminimalizować swoje straty:


    - zbuduj i podnoś poziom Świątyni Itzamny. Świątynia Itzamna, jest to budynek, w którym uzdrawiane są ranne jednostki. Po zbudowaniu Świątyni będziesz w stanie leczyć pomiędzy 8 – 15 % swoich strat. Jeśli nie masz tego budynku, stracisz wojska, które mogły być potencjalnie wyleczone. Poza tym, każdy poziom Świątyni skraca czas uzdrawiania, ponieważ im bardziej zaawansowana jest struktura budynku, tym krótszy czas leczenia jednostek.
    - wysyłaj więcej szamanów na atak. Szamani leczą jednostki ranne w czasie bitwy, dzięki czemu więcej jednostek przetrwa bitwę (ich wpływ w walce zależy od czynnika Regeneracji). Aby otrzymać najlepszy efekt uzdrawiania przez Szamanów, a tym samym wyższy czynnik regeneracji, należy wysłać do 10 Szamanów na każdą jednostkę bojową. Należy pamiętać, że Szamani nie mają żadnego wpływu na procent rannych jednostek, które po bitwie znajdą się w Świątyni Itzamny. Szamani leczą jednostki ranne podczas bitwy, a nie po bitwie.
    - wyślij więcej Quipucamayoc na atak. Jednostki te przyczyniają się do zwiększenia całkowitej siły armii. Ich efekt zależy od „czynnika dokładności”, który przekłada się na dodatkowy bonus do siły. Aby otrzymać najlepszy efekt tych jednostek (30 % dodatkowej siły), należy wysłać 10 quipucamayoc na każdą jednostkę bojową.
    - skorzystaj z czynnika wytrzymałości. Jeżeli całkowita siła (suma siły wszystkich jednostek) jednej ze stron przekracza całkowitą wytrzymałość strony przeciwnej, strona z siłą wyższą wykorzysta to przekroczenie lub resztkową siłę i zastosuje na własnych jednostkach. W praktyce czynnik ten pozwala zmniejszyć własne straty.
    - zbuduj i podnoś budynki, które dają premie dla wojsk. Temazcal - bonus do wytrzymałości, Piramida Krasnoluda - bonus do siły, a Stalla - bonus do szczęścia.
    - Użyj Symulatora bitwy. Za pomocą symulatora możesz zoptymalizować swoje straty, poprzez określenie różnych kombinacji wojsk.
    - ponadto, istnieją różne funkcje premium, takie jak Ahaw (ocalenie), przedmioty takie można znaleźć w Sklepie w dziale „Walka”, i mogą być użyte w celu zmniejszenia strat. Za pomocą tych przedmiotów więcej jednostek może przetrwać bitwę i być uzdrowione w Świątyni Itzamny (od 30 % do 100 %).