Posts by Marzenie25

  1. możesz wykorzystać CTRL- (oddalenie) CTRL+ (przybliżenie)
  2.Wioski barbarzyńców i miasta graczy raczej się różnią, na mapie masz wyszczególnionych sojuszników, wszyscy pozostali to wrogowie, co do oznaczenia plemion/graczy to mogło by zbytnio ułatwić wyszukiwanie przeciwników na mapie, a co za tym idzie nowe miasta w bardzo krótkim czasie można by odnaleźć i nie dać szans na rozwój
  3. to było by raczej ciężkie do zrobienia ponieważ na czas wpływają rodzaje wojsk jakie wysyłasz, chyba że pokazywało by czas po wybraniu wszystkich jednostek,
  4. chyba za wiele ułatwień, według mnie

  Ad.1 - to o czym piszesz to zmniejszenie/zwiększenie oknacałej przeglądarki a nie okna z grą.... jeśli tak się zrobi to zmniejszają się również przyciski nawigacji co niestety niezbyt wpływa na całość gry ... chodziło mi o możliwość zmniejszania/zwiększenia całej mapy.
  Ad.2 - we wszystkich grach zazwyczaj szuka się wioski do ataku w najbliższej okolicy a nie z mniejszą ilością punktów a drugim końcu mapy. A co za tym idzie ... takie ułatwienie bardziej polepszyłoby rozeznanie na mapie a nie wyszukiwanie potencjalnego celu.
  Ad.3 można zrobić listę wszystkich wojsk ... tak jak np: wygląda to w plemionach, gdzie po najechaniu na daną wioskę widzisz ile czasu każde z wojsk poświęci na podróż.
  Ad,4 - są gry w których takie ułatwienie występuje więc dlaczego nie wprowadzić tego tutaj?


  Wychodzę z założenia, że każda nowa gra ma nas czymś zaskoczyć ... zebrać to co inni mają najlepszego i dodatkowo dołożyć coś jeszcze, aby zrobił się efekt "WOW".
  Tak więc każda propozycja, która technicznie mogłaby być wprowadzona jest warta uwagi.

  Dodam od siebie kilka propozycji dotyczących mapy:


  1. zmniejszanie/powiększanie mapy
  2. oznaczenia na mapie kolorami - wiosek barbarzyńskich, graczy z tego samego plemienia (mogłoby byc to automatycznie ... i dodatkowo możliwość ręcznego oznaczania znajomych lub wrogów.
  3. po najechaniu na wioskę lub gracza, aby pojawiała się informacja o czasie dotarcia wojska.
  4. możliwość szukania wiosek barbarzyński wg lev.wraz z odnośnikiem przeniesienia bezpośrednio do niej.