Posts by Chicahua

  - Ile razy na dzień moge atakować wioski barbarzyńców?
  5 razy na każde 24 godziny; dodatkowe ataki można nabyć za turkusy ( opcja premium ).


  - Kiedy odnawiają się ataki na wioski barbarzyńców?
  O 2:00 czasu środkowoeuropejskiego.

  - Gdzie moge sprawdzić ile ataków na barbarzyńców nadal posiadam?


  Wyjdź na mapę, w dolnym prawym rogu znajduje się pasek wyświetlający liczbę dostępnych ataków:
  Jeśli nie ma wolnych ataków, tam też wyświetlać się będzie pozostały czas do ich odnowienia:
  - Ile razy można zaatakować obóz barbarzyńców nim zniknie z mapy?
  5 razy ( zauważ że te 5 ataków może być wykonanych przez różnych graczy )

  - Po tym jak obóz barbarzyńcy zniknie z mapy, kiedy zostanie zastąpiony przez nowy?
  Obozy które zostały zaatakowane chociaż raz lub te które już znikły z mapy, zostaną zastąpione co 6 godzin licząc od 6:45

  - Ile kamieni bursztynowych można znaleźć w Obozach Barbarzyńców dziennie?
  Możesz znaleźć przynajmniej jeden bursztynowy kamień, jeśli zaatakujesz barbarzyńcę i wygrasz bitwę. Jeśli masz dużo szczęścia, możesz otrzymać więcej niż jeden kamień tego samego dnia, ale nie zdarza się to zbyt często.

  - Jak dużo jednostek jest potrzebnych do udanego ataku na barbarzyńców?
  Najlepszym wyjściem aby się tego dowiedzieć jest symulator bitwy, znajdziesz go na pasku z ikonami:  Po prostu wyszpieguj barbarzyńcę i wstaw dane do symulatora bitwy, klikając ikonę symulatora wyświetlaną w raporcie szpiegowskim:
  Teraz musisz wypróbować różne kombinacje jednostek, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla każdego poziomu. Zwróć uwagę, że struktury budowlane, które przyznają premie (Temazcal - bonus do wytrzymałości, Piramida Krasnoluda - bonus do siły, Stela - bonus do szcześcia ) również mają znaczenie, ponieważ mają bezpośredni wpływ na jednostki.


  Kilka przykładów kombinacji jednostek które działają:


  Poziom 1: 5 Lansjerów
  Poziom 2: 37 Łuczników
  Poziom 3: 170 Łuczników
  Poziom 4: 850 Łowców Atlatl l
  Poziom 5: 5,000 Łowców Atlatl lub 245 Wojowników Jaguara + 2,450 Quipu oraz 2,450 Szamanów
  Poziom 6: 15 Ek Chuah + 1,500 Quipu oraz 1,500 Szamanów
  .....
  Zauważ, że to tylko kilka możliwych kombinacji, które mogą działać. Za pomocą symulatora bitwy można określić kolejne kombinacje, które są tak dobre lub lepsze niż wymienione powyżej.


  Tłumaczenie wykonał @Sevral

  W jaki sposób mogę zauważyć czy idzie na mnie atak ??
  Ikona "Aktywności" zacznie mrugać na czerwono w przypadku nadchodzącego ataku bądź próby szpiegowania. Obce jednostki kierujące się w stronę Twojego miasta będą wyświetlone w oknie aktywności:  Co daje Strażnica?
  Z pomocą Strażnicy widać wojska zbliżające się do Twojego miasta oraz następujące informacje:

  • rodzaj misji: atak, szpiegostwo, transfer wojsk, transfer surowców itp.
  • misja sojusznicza / wroga
  • start i miejsce przybycia
  • rodzaj i ilość wojsk w drodze do Twojego miasta
  • czas przybycia:  Widzę nadchodzący atak, ale nie widzę żołnierzy. Co trzeba zrobić, aby widzieć skład wojsk?


  Aby móc zobaczyć żołnierzy zmierzających do twojego miasta, poziom Strażnicy nie może być niższy od poziomu Szpiegostwa atakującego o więcej niż 2 poziomy.
  Przykładowo, jeśli Szpiegostwo atakującego jest na poziomie 29, musisz posiadać Strażnicę na co najmniej 27 poziomie, aby widzieć skład wojska. Jeśli nie widzisz wojsk, kontynuuj rozbudowę swojej Strażnicy.


  Jak mur może pomóc w obronie mojego miasta ?


  Mur jest pierwszą przeszkodą, którą wojska przeciwnika muszą zniszczyć, gdy próbują atakować miasto. Każdy poziom Muru ma pewną wartość wytrzymałości; im wyższy poziom muru, tym wyższa jest ta wartość, co oznacza, że więcej wysiłku ( i siły ), przeciwnik musi użyć w celu jego zniszczenia. Tylko niszcząc jeden poziom muru wojska mogą dostać się do twojego miasta. Wytrzymałość każdego poziomu muru można zobaczyć w budynku klikając na przycisk "Pokaż więcej informacji"  Należy pamiętać, że mur tylko pomaga bronić miasta, ale nie daje pełnej ochrony przed atakami.


  Jak mogę bronić moje miasto, jeśli ktoś mnie atakuje ?


  Tentlan to gra strategiczna, ataki na innych graczy są jedną z podstawowych funkcji, zatem może się zdarzyć, że zostaniesz zaatakowany przez innych graczy. Jednakże, istnieje wiele działań które można podjąć, aby zapobiec splądrowani miasta i zniszczeniu armii:


  1) Nie należy pozostawiać zbyt wiele zasobów w mieście, czyli jeżeli wychodzisz z gry danego dnia


  Należy zużyć jak największą ilość surowców, ponieważ miasto z małą ilością surowców jest mało atrakcyjne, a co za tym idzie jest mało prawdopodobne, że ktoś cię zaatakuje.


  2) Wyślij swoje wojska ( i surowce ), z dala od miasta
  Taktyka ta może być przydatna, jeśli widzisz idący na ciebie atak i nie ma sensu, aby czekać armia przeciwnika niszczyła twoje wojsko ponieważ wroga armia jest zbyt silna i/lub z powodu, który nie będzie dla ciebie opłacalny w żaden inny sposób. Ponadto, ta taktyka jest bardzo przydatna, jeśli planujesz pobyt w trybie offline, ponieważ trzymając wojska u surowce w drodze możesz być pewny ich bezpieczeństwa.
  a) Zapytaj członków plemienia, czy możesz zostawić swoje oddziały i zasoby w ich miastach na czas, gdy nie jesteś zalogowany.
  Jest to przydatne gdy, w twoim plemieniu są osoby które są dość silne, które nie łatwo zaatakować.


  b) Zastosuj taktykę "ochronną", czyli atak na nie aktywne miasto lub na barbarzyńców o poziomie 1-2.
  Celem takiego pseudo-ataku/szpiegowania jest odesłanie wojsk i zasobów. Aby wysłać swoje oddziały, przejdź do mapy świata a następnie wyszukaj miasto nieaktywnego gracza (wyświetlanego w kolorze szarym ) lub barbarzyńcy. Jeśli chcesz wysłać swoje wojska powiedzmy na 4h należy wyszukać nieaktywne miasto/barbarzyńców oddalone od nas o 2 godz. drogi, warto równie wcielić do naszego oddziału tak zwane "powolne jednostki" (Pohteca), które wydłużą czas marszu, gdyż kolumna zwalnia do najwolniejszej jednostki w składzie.


  Po znalezieniu takiego celu, kliknij na nim i z dostępnych opcji wybierz "atak", następnie wybierz jednostki, które chcesz wysłać a także zasoby (wszystkie jednostki z wyjątkiem szpiegów mogą przenosić surowce) i naciśnij przycisk "wyślij jednostki".


  - Należy pamiętać, że w przypadku wybrania misji szpiegowskiej (opcja "szpieguj"), należy wybrać co najmniej jednego szpiega.


  - Jeśli twoim celem przy ucieczce jest obóz barbarzyńców, dobrym sposobem jest wybrać opcję "Szpieguj" zamiast "Atak", aby nie marnować bezpłatnych codziennych ataków na barbarzyńców (5 ataków co 24 godziny). Podczas gdy twoi żołnierze są na takiej misji szpiegowskiej (może się zdarzyć że zostaną wychwyceni przez armię wroga i dojdzie do bitwy jednak nie będzie się to liczyć jako atak).


  3) Włącz Pacyfistę ("biała flaga") lub w razie potrzeby ochronę przed atakiem (obie opcje są płatne):


  - Poprzez aktywację Pacyfisty będzie można zabezpieczyć swoje wojska przed atakiem, jednak nie surowce. Tryb Pacyfisty może być aktywowany co godzinę. Może być również aktywowany jeżeli w stronę miasta zmierza atak.


  - Jeśli potrzebujesz pełnej ochrony, można aktywować jeden z przedmiotów Pakal (na 12 godzin / 24 godzin / 3 dni).


  Czy są jakieś sposoby ochrony przed silniejszym graczem ?
  Tak, istnieje kilka mechanizmów ochrony w zakresie ochrony graczy z niższym wynikiem od graczy z wyższym wynikiem:


  1. Ochrona Początkującego


  Ochrona ta jest aktywowana automatycznie, kiedy nowe konto gry jest zarejestrowane. Ochrona początkującego trwa dopóki nie osiągniesz 2400 punktów lub 5 dni od rozpoczęcia gry.


  Ochrona skończy się, jeżeli zaatakujesz innego gracza (obozy barbarzyńców nie są brane pod uwagę)


  2. Ochrona przed silniejszymi graczami w momencie powtórzenia ataku


  Jeśli gracz zaatakuje kogoś, kto ma 75% punków atakującego i wygra walkę, pokonany otrzyma automatyczną ochronę przed atakami tego gracza, przez kolejne 12 godzin.
  Przykładowo, jeśli atakujący ma 10 000 punktów, obrońca nie może mieć więcej niż 7 500 punktów, aby ochrona uległa automatycznej aktywacji.


  Należy również pamiętać, że:
  - ochrona ta nie ma zastosowania do obozów barbarzyńców;
  - obrońca musi być aktywnym graczem;
  - obrońca jest chroniony tylko przed atakami tego samego gracza (czyli nie jest to kompletna ochrona przed atakami każdego gracza);
  - atakujący musi wygrać bitwę czyli nie może anulować ataku w ostatniej chwili (zanim dotrze do celu);
  - obrońca może zaatakować atakującego, jednak traci on wtedy ochronę.


  3. Atak/Szpiegostwo niemożliwe
  Nie ma możliwości ataku/szpiegowania gracza, który jest 10 razy silniejszy bądź słabszy od Ciebie.

  Tłumaczenie dzięki uprzejmości @Sevral

  - Ile czasu zajmuje ukończenie wprowadzenia?
  Wprowadzenie uznaje się za ukończone, gdy masz około 780 punktów. Z reguły zajmuje to 1-1,5 godziny by przejść całe.  - Czy jest jakiś dzienny bonus w Tentlan?
  Tak, jest. Jako dzienny bonus otrzymujesz bursztyn, jednak nie jest on przydzielany automatycznie. Aby go otrzymać, należy zaatakować obóz barbarzyńców. Jeden bursztyn na dzień jest gwarantowany.  - Jak długo trwa ochrona początkujących?
  Kiedy osiągniesz wynik 2,400 punktów lub po 5 dniach od rejestracji w grze, ochrona się kończy.
  Dodatkowo ochrona początkujących zostanie wyłączona jeżeli zaatakujesz jakiegokolwiek gracza (wioski barbarzyńców się nie liczą)  -Gdzie mogę znaleźć link aby zaprosić przyjaciół i uzyskać nagrodę?
  Wciśnij "Ustawienia", ukaże Ci się okno z różnymi opcjami Twojego konta:


  Zjedź w dół strony i w sekcji 'Zaproś swoich przyjaciół' odnajdź pole "Twój link":


  Możesz skopiować i wkleić link lub od razu podzielić się z nim przez facebooka/twittera lub poprzez e-mail.  - Jak mogę zmienić nazwę mojego miasta?
  Poniżej belki z surowcami znajduje się nazwa Twojego miasta. Po najechaniu na nią kursorem, pokaże się ikonka ręki:


  Po kliknięciu na tą ikonkę pojawi się pole w którym będziesz mógł wpisać nową nazwę miasta.  - Które konstrukcje w grze dają punkty, oraz jak są one liczone?
  W Tentlan, budynki, badania, jednostki oraz miasta dają punkty. Są one liczone według poniższych reguł:
  - Każdy poziom budynku daje 10 punktów
  - Każdy poziom badania daje 10 punktów
  - Każda jednostka daje 1 punkt (łącznie z rannymi)
  - Każde nowo założone miasto daje 100 punktów


  Również ilość wydanych surowców na budynki/badania/jednostki wpływa na ilość punktów (populacja i czas nie są brane pod uwagę):
  - 1,000 wapienia = 1 punkt
  - 715 obsydianu = 1 punkt
  - 500 kakao = 1 punkt
  - 2,500 kukurydzy = 1 punkt


  Tłumaczenie dzięki uprzejmości @Makro

  Wrzuciłaś budynek do kolejki budowania. To nie jest błąd. Przez ten czas możesz po prostu wykonać Taniec Słońca i budowa rozpocznie się planowo. Jeśli nie, po prostu się nie wykona :)

  System Walk


  Aby zrozumieć jak działają walki, zacznijmy od ich struktury "Bitwa" składa się z etapów, w które wliczane są jednostki, bonusy, pora roku, poziomy budynków oraz poziom nauk, bitwa składa się z rund w której atakujący i obrońca wyrządzają sobie nawzajem szkody, w zależności od ilości walczących jednostek wyliczane są straty (losowa część straconych jednostek zostanie przeniesiona do świątyni itzamna gdzie będzie można wyleczyć te jednostki) bitwa traw 5 rund w tym czasie zostanie wyłoniony zwycięzca bitwy (jeżeli w przeciągu 5 rund żadna ze stron nie odniesie zwycięstwa bitwa kończy się remisem). Przyjrzyjmy się bliżej wszystkim etapy.


  Etap Przygotowania


  Każda strona podczas ataku/obrony używa bonusów. Obejmuje to premie przyznane przez budynki, badań, rytuały, porę roku, błogosławieństwa, bonusy z ukończenia misji, efekty niektórych pozycji sklepowych takich jak berło Kan oraz premie z koła Tzolkin. Mogą pojawić się również kary, takie jak minus do wytrzymałości w przypadku niedoboru kukurydzy. Obliczanie bonusów jest proste: jeśli budynek daje premię wytrzymałości + 3% , a podstawa żywotność określonej jednostki wynosi 100, to po zsumowaniu bonusu będzie wynosić 103. Należy jednak pamiętać, że atrybuty widoczne w Świątyni Jaguara nie pokazują bazowej wartości ale ostateczna wartość nagród i kar .


  W uzupełnieniu do jednostek, wyróżniamy cztery podstawowe współczynnik które są obliczona dla późniejszego wykorzystania w rundach:


  Współczynnik szczęścia: od 0% do sumy premii szczęścia uzyskanych przez elementy opisane powyżej ( budynków, badań, rytuałów, itp ) , do 10% maksimum. Dla przykładu budynek Stela rozbudowany do poziomu 5 , przyznaje 5 % bonus do szczęścia , czyli ostateczny współczynnik szczęścia będzie wahał się pomiędzy 0% a 5% . Współczynnik szczęścia odgrywa bezpośrednią rolę w ostatecznej wysokości szkody jaką może spowodować przeciwnik.


  Współczynnik regeneracji: w zależności od ilości jednostek w armii a ilość szamanów ,współczynnik może osiągnąć wartość nawet do 30% maksymalnie, gdzie jeden szaman na jedną jednostkę jest równy 3 % współczynnika regeneracji to dla całego oddziału (czyli maksymalny efekt 30% uzyskuje się wysyłając 10 szamanów na 1 jednostkę ).


  Jeżeli współczynnik regeneracji jest większy niż zero , dany procent strat będzie regenerowany pod koniec rundy.


  Współczynnik Celności: Podobnie jak w przypadku współczynnika regeneracji , czynnik ten jest ustalana w zależności od ilości jednostek i quipucamayocs w oddziale , do 30% maksymalnie , a jeden quipucamayoc jest równoznaczne z 3 % całkowitego współczynnika celności. Oblicza się w taki sam sposób, jak współczynnik regeneracji


  Współczynnik celności zwiększa efektywność zadawanych obrażeń,


  Współczynnik siły: Jeśli całkowita moc ( suma mocy wszystkich jednostek i bonusów) na jednostkę przekracza całkowitą wytrzymałość jednostek przeciwnika to oprócz zwycięstwa w jednej rundzie , dostaje się premię w zależności od różnica między siły ataku i wytrzymałości przeciwnika . Czynnik ten nie może być większa niż 99 %, i jest obliczana w następujący sposób:


  Code
  1. [i]( ( siła atakującego oddziału / wytrzymałość oddziału obrońcy ) - 1) * 100[/i]


  Ten czynnik, ma bezpośredni wpływ na obrażenia zadane przeciwnikowi


  Rundy


  Gdy początkowe przygotowanie stron jest gotowe rozpoczyna się rzeczywista walka. Jak wspomniano wcześniej, walka składa się z kilku rund, aż jedna ze stron zostanie pokonana lub gdy nastąpi remis . Każda runda dzieli się na tury ( atak i kontratak ) , w przypadku gdy strony na przemian atakują się i bronią , to po zakończeniu każdej rundy następuje regeneracja jednostek (jeśli dotyczy) zanim rozpocznie się kolejna runda, Kolejność ataków w każdej kolejnej turze nie ma znaczenia, a rzeczywiste straty następują w każdej kolejnej rundzie


  Tury


  Każda tura składa się z następujących kroków opisanych poniżej, w takiej kolejności. Należy jednak pamiętać, że następujące jednostki nie biorą czynnego udziału w walce: Szpiedzy, Szamani , Quipucamayocs , Polom , Pochtec , Osadnicy ; a mogą być jedynie wsparciem.


  Ilość Siły: w przypadku strony zadającej obrażenia w danej turze, moc jest sumowana biorąc pod uwagę ilość jednostek nienaruszonych w tej rundzie (gdzie nienaruszona jednostka jest jednostką , której wytrzymałość jest większa od zera ) . Łączna moc zadawanych obrażeń, składa się z dwóch części: Siła ogólna , która jest sumą mocy wszystkich jednostek z wyjątkiem wspierających i wytrzymałości , która jest dokładnym przeciwieństwem . Kiedy już mamy dane, musimy przedsięwziąć dwa dodatkowe kroki, aby obliczyć ostateczną siłę potrzebną do obliczenia strat.


  Po pierwsze, musimy odjąć nadmiar współczynnika siły przeciwnika w następujący sposób :


  Code
  1. [i]Siła = Siła - (wytrzymałość * współczynnik siły przeciwnika)[/i]


  A następnie, obliczamy współczynnik celności współczynnik szczęścia :


  Code
  1. [i]Siła = siła + (wytrzymałość * współczynnik celności) - (wytrzymałość * współczynnik szczęścia przeciwnika )[/i]


  Oba te etapy są stosowane do obliczenia ogólnej. Gdy znamy ostateczną wartość wytrzymałości , jesteśmy gotowi , aby odjąć je bezpośrednio od wytrzymałości oddziału broniącego się w danej turze.


  Atak na Muru: Jeśli strona otrzymująca obrażenia w tej rundzie jest obrońcą , i ma rozbudowany w mieście mur to jego wytrzymałość ( na obecnym poziomie ) musi zostać doprowadzona do zera. Strona zadająca obrażenia w tej rundzie odejmuje ich ogólną siłę z wytrzymałości muru przeciwnika jeżeli wytrzymałość spadnie niedostatecznie, to oddział atakującego przegrywa turę i walka nie będzie kontynuowana lub mur został zniszczony , w takim przypadku strona kontynuuje turę , a pozostała ogólna siłę stosuje się w następnych etapach. Jeśli przeciwnik nie ma muru ( jeszcze nie zbudowany ) , lub mur został już zniszczony poprzedniej krok ten jest pomijany , a oddział kontynuuje turę.


  Jednostki bojowej : W tym kroku , odejmuje ich ogólna siłę od wytrzymałości jednostek bojowych tylko (jednostki bez wsparcia ) , w celu osłabienia . Tak więc najsłabsza jednostka ( jednostka z najwyższym atrybutem "Osłabienie") w oddziale przeciwnika otrzymuje pierwsze obrażenia . Siła jest odejmowana według wzoru "jednostki na jednostkę" dopóki wszystkie jednostki bojowe nie zostaną pokonane.


  Kiedy pierwsza tura w rundzie się zakończy, atakujący i obrońca zamieniają się, następuje druga tura

  Po Turze


  Po obu turach, szamani mają chwilę, aby leczyć straty dla każdej ze stron przed kolejną rundą . Dla każdej ze stron obliczana jest ilość strat w danej rundzie, łatwo możemy tego się dowiedzieć, w zależności od wysokości obrażeń zadanych jednostką . Tak więc, jeśli mieliśmy 5 lansjerów , każdy o wytrzymałości 200 , i otrzymaliśmy obrażeń z siłą 400, w taki wypadku mamy straty w wysokości 2 lansjerów


  Gdy znamy, wielkość strat w każdej turze, musimy tylko zastosować współczynnik regeneracji do nich. W ten sposób, ilość jednostek , które zostaną przywrócone z powrotem do życia obliczane funkcją:


  Code
  1. [i]Odzyskane jednostek = straty * współczynnik regeneracji[/i]


  Jednostki te będą natychmiast wracać do szeregu i uczestniczyć w następnej rundzie , lub jeżeli jest to ostatnia ruda, to bezpieczne wrócą do domu.


  Następstwa


  Po bitwa się kończy, wiele rzeczy może nastąpić w zależności od wyników . Poniższe sytuację mogą odbyć się niezależnie od zwycięzcy :


  Jednostki do uzdrowienia : cześć strat poniesionych w bitwie będzie można odzyskać w świątyni Itzamna, ilość jednostek do uleczenia będzie zawsze dla każdej ze stron od 8 % do 15% (losowo ) całkowitych strat. Jeżeli w mieście (z którego wyruszyły nasze oddziały) nie posiadamy świątyni Itzamna jednostki przepadną na dobre/


  Spadek Muru: jeżeli obrońca posiadał mur w atakowanym mieście a poniósł porażkę, poziom muru zawsze spadnie o jeden. jednak jeżeli mur posiadał wartość 1 nie spadnie już niżej.


  Poniższe sytuacje mają miejsce wtedy, gdy atakujący jest zwycięzcą , chyba że bitwa jest wynikiem nieudanej misji szpiegowskiej :


  Grabież : Jeśli obrońca posiada surowce w mieście, atakujący będą grabić kwotę wapienia, obsydianu i kakao do 40 % + ich premia Astrologii, lub do całkowitej pojemności ładunkowej oddziału, jeżeli ładowność jednostek nie przekracza wartości 40%, oprócz tego grabieżca otrzyma łup pomniejszony o pomniejszona o kwotę ukryte przez budynek podziemnej jaskini + premie Złotnictwa. Ponadto , podział między wapieniem, obsydianem i kakao jest jak najbardziej równomiernie.


  Zmiana strony przez jednostkę: Amazonka/Nahual ma właściwość przetrwania w przypadku klęski gdy są one w obronie . Tak więc , jeśli obrońca miał w swoich szeregach Amazonke/Nahual i przegrał bitwę , te jednostki dołączą do napastnika i wróci z oddziału atakującego dzieje się tak tylko jeżeli Amazonki/Nahual są w obronie

  Tłumaczenie dzięki uprzejmości @Sevral

  Wstęp

  • Celem niniejszych zasad nie jest wprowadzenie żadnego rodzaju "dyktatury" w społeczności Tentlan. Jednakże, wprowadzenie ich jest konieczne, aby użytkownicy szanowali się wzajemnie, komunikując się między sobą poprzez niniejszą stronę.
  • Za każdym razem, gdy bierzesz udział w dyskusji, akceptujesz i stosujesz się do niniejszych zasad.
  • Zespół wsparcia rezerwuje sobie prawo do dostosowywania niniejszych zasad w dowolnym momencie, jeśli zajdzie taka konieczność. Odpowiednia informacja o zmianach zostanie przekazana społeczności.
  • W przypadku naruszenia naszych zasad na forum, to zespół wsparcia decyduje o sankcjach. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie i w zależności od wagi, może nawet doprowadzić do wykluczenia z forum w skrajnych przypadkach.
  • Ogólne Warunki Umowy (OWU) firmy Lionmoon UG mają zastosowanie na niniejszym forum. W przypadku konfliktu między niniejszymi zasadami a OWU, pierwszeństwo mają zapisy zawarte w OWU.


  Zasady

  • Szanuj użytkowników i ich opinie, pozostawaj tolerancyjny i uprzejmy. Mimo, że jest to społeczność czysto wirtualna, jej członkowie są prawdziwi. Wszelkiego rodzaju groźby czy obraźliwe sformułowania kierowane w stronę innych użytkowników są niedozwolone i należy ich unikać. Prosimy o skupieniu się na komentowaniu danego tematu, nie jego autora.
  • Każdy post czy wiadomość prywatna zawierająca treści rasistowskie, groźby, pornografię, atak, zniesławienie, niecenzuralną treść czy jakąkolwiek inną zawartość, która może agresywna lub ranić czyjeś uczucia czy aspekty moralne innych użytkowników jest niedozwolona na tym forum.
  • Ponadto zabroniona jest publikacja materiałów niedozwolonych lub linków prowadzących do takich treści. Zaliczają się do tego treści agresywne, skrajnie polityczne i moralnie niebezpieczne lub te, których zgodność z prawem może być wątpliwa.
  • Na forum nie można publikować prywatnej korespondencji (wiadomości prywatnych, rozmów) bez uprzedniej zgody wszystkich osób biorących w nich udział. Ta zasada ma zastosowanie do wszystkich metod komunikacji, zarówno w Tentlan jak i poza grą.
  • Rejestracja wielu kont (multikont) na forum przez tego samego użytkownika jest niedozwolona. Naruszenie tej zasady doprowadzi do wykluczenia wszystkich kont. Jeśli chcesz skasować lub wprowadzić zmiany na swoim koncie, prosimy o kontakt z zespołem wsparcia lub administratorem forum.
  • Publikowanie postów zawierających tylko duże litery, nadużywanie kolorów (co może sugerować wykrzykiwanie bądź podobne), bądź pisanie ich w sposób utrudniający przeczytanie, jest niedozwolone. Posty, które nie będą stosowały się do niniejszych zasad zostaną poddane moderacji, a ich autorzy otrzymają ostrzeżenie (w zależności od sytuacji i przypadku).
  • Publikowanie postów o niewielkiej treści, bądź pisanie postów jeden po drugim, bądź zamieszczanie treści, które wykraczają poza zakres pierwotnej wiadomości (znane jako spamowanie), jest niedozwolone.
  • Podszywanie się pod któregokolwiek członka zespołu wsparcia, bądź innego użytkownika, jest niedozwolone w żadnym miejscu na forum. Zasada ta dotyczy także nazw, awatarów, sygnatur itp.
  • Przed publikacją postu prosimy sprawdzić, czy pasuje on do wybranego forum. Tematy zamieszczone w złych działach zostaną przesunięte i/lub zamknięte, a ich autorzy powiadomieni.
  • Unikaj dublowania się tematów. Przed stworzeniem nowego, sprawdź czy istnieje już na forum podobny wątek. Skorzystaj z mechanizmu wyszukiwania znajdującego się na górze forum i upewnij się, że Twoje pytanie nie uzyskało już odpowiedzi, bądź nie było przedyskutowane.
  • Nadużywanie funkcji "Report" (Zgłaszania postów) jest niedozwolone, np. unikaj zgłaszania postów do moderatora, jeśli nie ma powodu ku takiemu zgłoszeniu.
  • Publikacja materiałów chronionych prawem autorskim, bądź innych treści bez uprzedniej zgody ich autorów jest niedozwolona.
  • Na forum obowiązuje język polski. Oprócz obszarów, gdzie użycie innych języków może zostać dopuszczone, nie wolno publikować treści w innym języku na tym forum.


  Dziękujemy za poświęcenie czasu na zapoznanie się z niniejszymi zasadami, a także za pomoc w tworzeniu miejsca, gdzie wszyscy gracze Tentlan mogą się dobrze bawić i ze sobą rozmawiać.

  Szanowni Ahau,


  witajcie w społeczności Tentlan! Mamy nadzieję, że gra dostarcza Wam tyle rozrywki, co nam podczas jej tworzenia. Gra jest nadal w fazie rozwojowej, ale bez obaw: to dopiero początek naszej podróży, gdyż będziemy dążyć do stworzenia najlepszego świata Tentlan. Zapraszamy do śledzenia aktywności na forum w poszukiwaniu informacji o najnowszych aktualizacjach i planach.
  Oczywiście nie krępujcie się w wyrażaniu swoich myśli na temat gry, podzielcie się z nami swoimi pomysłami, zadawajcie pytania i zgłaszajcie wszelkie problemy z jakimi przyjdzie się Wam spotkać.
  Będziemy cały czas w pobliżu, aby móc Wam służyć pomocą.


  Miłej zabawy!


  Tentlan Team

  - Jak mogę szpiegować innych graczy lub barbarzyńców?


  Przejdź na mapę świata i kliknij na wizerunek miasta, które chcesz szpiegować. Otworzy się menu z różnymi opcjami, jedną z nich będzie „Szpieguj”.
  Po kliknięciu na ikonę „szpieguj” pojawi się okno pokazujące wszystkie jednostki stacjonujące w Twoim mieście. Zaznacz szpiegów i wpisz ilość szpiegów jaką chcesz wysłać:  Następnie naciśnij przycisk „wyślij jednostki”, aby rozpocząć misję szpiegowania.

  - Co jest ważne dla udanej misji szpiegowskiej?


  Istnieje kilka czynników, które określają wynik każdej misji szpiegowskiej;


  1) Różnica poziomów szpiegostwa obydwu graczy
  Generalnie, im wyższy poziom tej technologii, tym lepiej: gracze z wysokim poziomem szpiegostwa mają większe szanse, aby otrzymać raport szpiegowski o swoich przeciwnikach.


  2) Ilość szpiegów wysyłanych na misję szpiegowską
  Poprzez wysłanie większej ilości szpiegów możesz spróbować uzupełnić różnicę poziomów szpiegostwa pomiędzy Tobą, a Twoim przeciwnikiem. Im większa różnica, tym więcej szpiegów musisz wysłać. Jeśli jednak wyślesz zbyt wielu szpiegów, mogą zostać łatwo wykryte i przechwycone przez przeciwnika. I na odwrót: jeśli wyślesz zbyt małą ilość szpiegów, możesz nie być w stanie otrzymać szczegółowego raportu misji szpiegowskiej. Mając to na uwadze, postaraj się znaleźć równowagę pomiędzy ilością szpiegów do wysłania i poziomem szpiegostwa.


  3) Wojsko w miejscu docelowym: Im więcej wojska stacjonuje w miejscu docelowym tym bardziej prawdopodobne, że twoi szpiedzy zostaną przechwyceni.  - Jakie są czynniki, które określają, jak wiele informacji mogę otrzymać na temat mojego przeciwnika?


  Ilość informacji uzyskanych i widocznych w raporcie szpiegowskim zależy od:

  1) różnicy poziomów szpiegostwa obydwu graczy oraz


  2) ilości wysłanych szpiegów. Pamiętaj, że im wyższy poziom szpiegostwa przeciwnika, tym więcej należy wysłać szpiegów, dzięki czemu otrzymasz szczegółowy raport szpiegowski.  - Dostałem/am raport szpiegowski, ale nie zawiera żadnych informacji. Dlaczego?


  Oznacza to, że choć próba szpiegostwa odniosła jako taki sukces, pomyślność misji oznacza tylko, że Twoi szpiedzy nie zostali przechwyceni w mieście przeciwnika. Fakt, że nie udało Cie się uzyskać informacji oznacza, że poziom szpiegostwa przeciwnika jest wyższy niż Twój, albo, że nie wysłałeś/aś wystarczającej ilości szpiegów.  - Jeśli szpieguję innego gracza, czy jest on informowany o próbie szpiegostwa?

  Tak, Twój przeciwnik otrzyma informację o każdej próbie szpiegowskiej. Jeżeli dojdzie do bitwy pomiędzy twoimi szpiegami i szpiegami przeciwnika, obydwaj gracze otrzymają raporty.  - Wysłałem/am szpiegów na misję szpiegowską, jak mogę dowiedzieć się o jej wyniku?
  Jeżeli próba szpiegowska odniosła sukces, otrzymasz raport szpiegowski wiadomością w grze. Dodatkowo, otrzymasz powiadomienie o wyniku misji szpiegowskiej:
  Twój przeciwnik również dostanie powiadomienie:

  Jeśli próba szpiegowska nie powiodła się, to znaczy, jeśli szpiedzy zostali przechwyceni w mieście przeciwnika, dojdzie do walki pomiędzy Twoimi szpiegami a obroną miasta przeciwnika, to wtedy otrzymasz raport bitewny zamiast raportu szpiegowskiego:

  Twój przeciwnik (obrońca) również zostanie o tym powiadomiony:
  - Próbowałem/am wyszpiegować innego gracza, ale moi szpiedzy zostali wykryci i doszło do bitwy. Czy otrzymam sam raport szpiegowski?


  Jeśli szpiedzy wygrają bitwę, lub jeśli będzie „Remis” otrzymasz raport szpiegowski. Jeśli Twoi szpiedzy przegrają bitwę, nie otrzymasz żadnego raportu szpiegowskiego.


  Tłumaczenie dzięki @Ariadna2407

  - Prędkość: gdzie sprawdzić prędkość moich jednostek?
  Każda jednostka ma swoją własną prędkość, którą można sprawdzić w Świątyni Jaguara. Kliknięcie na obrazek jednostki spowoduje ukazanie się tabeli ze statystykami jednostki, w tym prędkości. Należy zauważyć, że wysyłając oddział, który składa się z różnych jednostek, cała formacja porusza się z prędkością najwolniejszych z nich.

  - Czy to możliwe, aby przyspieszyć lub spowolnić wojska?

  Tak, to możliwe są obie opcje.
  Aby twoje jednostki poruszało się szybciej, można wykonać następujące czynności:

  • Badanie 'Natura': każdy poziom tej technologii daje premię w wysokości 1% stosowanej do prędkości jednostki;
  • Użycie bonusu:
   a) Istnieje kilka bonusów (np + 5%, + 10% itd. prędkości jednostek), które można otrzymać w nagrodę za ukończenie zadań.


   b) Jest szansa na wygranie bonusu poprzez koło Tzolkin.


   c) Premium:
   - błogosławieństwo Xaman Ek: + 10% prędkości (aby zobaczyć tę opcję, kliknij ikonę po lewej stronie ikony sklepu)
   - Istnieją również różne opcje prędkości dostępne bezpośrednio w oknie misji:  Aby spowolnić tempo swoich wojsk, można wybrać jedną z następujących opcji (Premium):  Funkcje te mogą być przydatne, na przykład, jeśli chcesz ustawić czas dotarcia swoich wojsk.

  - Transport: jakie jednostki są potrzebne do transportu zasobów?

  Wszystkie jednostki (z wyjątkiem Szpiegów) mogą przewozić surowce, czyli wszystkie z nich mają ładowność. Najbardziej przydatne jednostki do transportu zasobów to polom (2000) i pochteca (10.000). Pojemność ładunkowa każdej jednostki jest wyświetlana w świątyni Jaguara:


  Tłumaczenie dzięki uprzejmości @Makro

  - Jak mogę przenieść żołnierzy do innego gracza?
  Aby przenieść żołnierzy do innego gracza, przejdź na mapę świata i kliknij na miasto, do którego chcesz wysłać żołnierzy. Alternatywnie, jeśli znasz współrzędne miasta w pytaniu, można wpisać je w menu współrzędnych w lewym dolnym rogu mapy świata:  Kliknięcie na obraz miasta pokaże kilka opcji, takich jak "szpiegowanie", "atak", itd. Należy wybrać opcję "Przenieś wojsko":  Kliknięcie na przycisk "Przenieś wojsko" otworzy okno z przeglądem wszystkich żołnierzy stacjonujących w mieście. Wybierz jednostki, które chcesz przenieść, a następnie naciśnij przycisk "Wyślij".


  Zauważ, że jeśli przeniesiesz żołnierzy do innego gracza, tylko on będzie mógł je Tobie potem zwrócić. Z tego powodu zaleca się korzystania z tej opcji tylko wtedy, gdy ustalisz z drugim graczem zwrot wojska.


  Porada: jeśli chcesz przenieść żołnierzy do innego gracza tylko dla zadania "Przenieś wojsko" , to wystarczy wysłać jedną jednostkę (np. Lansjer Holcan)

  - Jakie są wymagania dotyczące przenoszenia żołnierzy do innego gracza?

  • Świątynia Jaguara - poziom 5 w obu miastach - źródłowego i docelowego.
  • Musisz mieć wystarczającą ilość kukurydzy w Twoim mieście, by opłacić przemieszczenie wojsk. Stawki (kukurydzy) dla każdej jednostki są wyświetlane w Świątyni Jaguara.
  • Jeśli jeden gracz chce pomóc innemu graczowi przy użyciu opcji "Przemieść wojska", obowiązują następujące zasady:


   - odbiorca musi być w stanie rekrutować te jednostki. Na przykład, jeśli chcesz przenieść wojowników jaguara do innego gracza, odbiorca musi być w stanie sam je rekrutować, co najmniej w jednym z jego miast. W innym przypadku, jednostki nie mogą być przeniesione.


  - Wysłałem (przeniosłem) żołnierzy do innego gracza, jak mogę je odzyskać?

  Jeśli przeniesiesz żołnierzy do innego gracza, możesz uzyskać tylko wojska z powrotem, jeśli gracz zwróci je do Ciebie.

  - Czy są jakieś dodatkowe opcje wysyłania żołnierzy do innych graczy, inne niż "przenieś wojska"?

  Obecnie jest tylko opcja "Przenieś wojsko". Podczas przesyłania żołnierzy, zmienią one właściciela i dołączą do wojsk osoby do której wysyłałeś.


  Ponadto, planuje się, aby dodać opcję "Wsparcie wojskiem", w tym przypadku wysyłający zachowa kontrolę nad wojskiem, staną się one częścią armii odbiorcy ale będzie mógł je zawrócić. Ta dodatkowa opcja zostanie wprowadzona w jednej z kolejnych aktualizacji.

  - Czy to możliwe, aby anulować rozkaz lub misję (transfer jednostek / wysyłka jednostek / szpiegostwo / atak), zanim zostanie zakończona?

  Tak, w każdej chwili, dopóki misja trwa, czyli gdy wojska nie dotarły do miejsca przeznaczenia.


  Aby anulować rozkaz, kliknij przycisk Aktywność, spowoduje to przegląd wszystkich twoich zamówień i misji w trakcie i / lub w kolejce. Przejdź do misji / rozkazu, które chcesz anulować, a następnie naciśnij przycisk przerwij znajdujący się w prawym górnym rogu danego zadania, jak na zdjęciu:


  Następnie zostaniesz poproszony o kliknięcie jeszcze raz. Jeśli naprawdę chcesz to zrobić i nie kliknąłeś przycisku anulowania przez pomyłkę, potwierdź, klikając "Przerwij":  Po potwierdzeniu anulowania misji, żołnierze wrócą do miasta pochodzenia.


  Tłumaczenie dzięki uprzejmości @Makro

  - Jak mogę dołączyć do plemienia?
  Aby dołączyć do plemienia, trzeba wybudować Salę Rady Plemienia. Gdy wybudujesz ten budynek, możesz wyszukiwać plemienia i wysłać podanie.

  - Gdzie mogę znaleźć przegląd wszystkich plemion?

  Kliknij ikonę "Ranking" jak na zdjęciu poniżej:


  Otworzy się okno z przeglądem wszystkich plemion swoim świecie gry. Jeśli już znasz nazwę plemienia, do którego chcesz dołączyć, możesz je znaleźć, wpisując nazwę w polu wyszukiwania, które jest zintegrowane w budynku "Sala Rady Plemienia", albo naciskając przycisk wyszukiwania:


  - Jak wysłać podanie do plemienia?

  Istnieją dwa sposoby aby to zrobić:
  Jeśli obecnie nie jesteś członkiem żadnego plemienia, najprostszym sposobem jest kliknięcie na profil plemienia, do którego chcesz dołączyć. Jeśli nowi członkowie są akceptowani, pojawi się następujący obraz i przycisk do wysyłania podania:  Jeśli jesteś już członkiem plemienia, ale chcesz je zmienić, kliknij na profil plemienia, do którego chcesz dołączyć, a następnie wybierz opcję "Wyślij wniosek":  - Jak mogę założyć plemię?
  Po pierwsze, trzeba mieć Salę Rady Plemienia poziom 3. Kliknij na Salę, wpisz nazwę plemienia i jego tag w odpowiednich polach, a następnie kliknij na przycisk "Załóż plemię".

  - Ilu członków może dołączyć do plemienia, czy są jakieś ograniczenia?

  Obecnie nie ma żadnych ograniczeń co do liczby członków plemienia.

  - W jaki sposób można wysyłać zaproszenia do innych graczy, aby dołączyć do mojego plemienia?

  Musisz być założycielem lub administratorem aby móc wysłać zaproszenia do innych graczy. Aby wysłać zaproszenie, wybierz gracza, na przykład, na mapie świata poprzez kliknięcie na ich miasta. Spowoduje to wyświetlenie menu z różnymi opcjami, jednym z nich jest "profil użytkownika":  Klikając na etykiecie "profil użytkownika", otworzy się okno ze szczegółami na temat tego gracza. Wybierz opcję "Zaproś do plemienia", klikając na menu rozwijalne pod awatarem:


  - Chcę wycofać zaproszenie, które wysłałem do gracza? Czy to możliwe?
  Istnieje możliwość, aby usunąć zaproszenie wysłane do gracza w przypadku braku odpowiedzi lub jeśli zmieniłeś zdanie. Opcja ta jest dostępna poprzez Plemię >> Członkowie. Wybierz gracza a następnie klikając na "Edytuj", będziesz w stanie usunąć zaproszenie:


  - Co się stanie, jeśli założyciel plemienia opuści plemię? Czy plemię się rozpadnie?

  Jeśli założyciel plemienia opuści plemię (przy użyciu opcji "opuścić plemię" w ustawieniach Plemienia), plemię nie zostanie rozwiązane, ale prawa założyciela automatycznie przejdzie do "najstarszego" Administratora plemienia , czyli do tego administratora plemienia, który był pierwszy (jeśli jest więcej niż jeden administrator plemienia).
  Jeśli plemię nie ma administratora, wówczas prawa założyciela zostaną automatycznie przekazane najstarszemu członkowi plemienia, który pierwszy dołączył do plemienia po założycielu.

  - Nasz założyciel już opuścił grę, jak możemy zmienić założyciela?

  Jeśli założyciel już opuścił grę, ale w waszym plemieniu, on / ona nadal pełni funkcję założyciela, obowiązują następujące zasady:


  Plemię przeprowadza wybory i zgodnie z większością głosów 51%, nowy założyciel zostanie wybrany. Przed poczynieniem wyborów, Administrator plemienia musi skontaktować się z Zespołem Wsparcia i poinformować o zbliżających się wyborach, jak również przedstawić termin głosowania. Następnie wszyscy aktywni członkowie plemienia proszeni są o przesłanie wiadomości e-mail (prywatnej wiadomości w grze do członka zespołu wsparcia, bądź poprzez nasz formularz kontaktowy na forum lub na support@lionmoon.com) z nazwą gracza na którego głosują. Po zliczeniu głosów, zespół wsparcia zmieni założyciela.


  Polityka ta została przyjęta, aby uniknąć problemów, które mogłyby powstać w przypadku kilku graczy, kontaktujących się z zespołem pomocy technicznej i prośbą o wyznaczenie ich jako nowego założyciela, a także w celu uniknięcia jakichkolwiek podstaw do niezadowolenia i irytacji przez większość członków plemienia.


  Jeśli nie chcesz korzystać z tej procedury, możesz skorzystać z opcji rozwiązania plemienia i stworzenia nowego.


  Tłumaczenie dzięki uprzejmości @Makro

  - Jakie rytuały można przeprowadzać w Tentlan?
  Istnieją dwa rodzaje rytuałów: jeden to tańce drugi jest znany jako święta.
  Tańce służą do zmian pór roku, a Święta do aktywacji określonych efektów.


  - Jak mogę zmienić pory roku w Tentlan?
  Idź do Świątyni Księżyca i kliknij na zdjęcie pory roku, którą chcesz uaktywnić, a następnie naciśnij przycisk "Przeprowadź rytuał":  W ten sposób rozpoczyna się rytuał. Jak tylko się zakończy, zmieni się pora roku, co oznacza, że od tego momentu wpływ nowego sezonu ma zastosowanie do danego miasta. Po zakończeniu rytuału zmieni się też ikona na belce surowców:


  - Do czego potrzebne są pory roku?

  Odpowiednia pora roku może być wymagana dla badania, budynku lub święta. Poza tym, każda pora roku oznacza zalety i wady w zakresie produkcji zasobów, rekrutacji wojska, czasu badania technologii i konstrukcji budynków, itd. Z tego powodu warto zmieniać pory roku, w celu uzyskania pewnych korzyści dla miasta.


  Znajdziesz opis wszystkich pór roku i ich efektów w Świątyni Księżyca. Kliknięcie na zdjęcie sezonu otworzy przegląd, gdzie wymienione są zalety i wady pory roku, jak na obrazku poniżej:  - Rozwijam technologię dla której jest potrzebna odpowiednia pora roku. Czy muszę czekać do zakończenia badania, czy mogę zmienić sezon w międzyczasie?
  Jeżeli zamówienie jest już w toku, można zmienić porę roku, nie trzeba czekać do zakończenia zlecenia. Liczy się moment rozpoczęcia rytuału, nie koniec.


  Tłumaczenie dzięki uprzejmości @Makro

  - Do czego są badania?
  Rozwijanie technologii jest bardzo ważne w Tentlan. Trzeba badać różne technologie, aby odblokować budynki, inne badania, rytuały i jednostki. Poza tym, każde badanie daje pewną premię (takie jak więcej powierzchni magazynowej, przyspieszanie produkcji, itp). Wszystkie bonusy są wymienione w Obserwatorium - w opisie badań.

  - Czy są jakieś ograniczenia poziomu do badania technologii?

  Nie ma żadnych limitów, ale istnieją pewne ograniczenia co do premii każdego badania, jak również wysokość ilość surowców które trzeba zainwestować przy każdym badaniu. Biorąc pod uwagę premię, powinno rozwijać się badania do następujących poziomów:


  - Matematyka, Przyroda, Rolnictwo, Medycyna, Architektura - do poziomu 40;
  - Inżynieria, Dyplomacja, Handel, Garncarstwo, Złotnictwo- do poziomu 30;
  - Chronologia, Astronomia, Astrologia - do poziomu 20;
  - Kosmologia - do poziomu 9.
  Nie ma żadnych ograniczeń dla badań szpiegostwa, ponieważ nie daje żadnych bonusów, ale spełnia z góry określoną funkcję.

  - Czy muszę badać technologie dla każdego miasta z osobna, czy też odnoszą się do wszystkich moich miast?

  Wszystkie technologie badawcze muszą być zbadane tylko raz, ponieważ są one ważne dla wszystkich miast. Możesz rozwijać je z każdego miasta, ale miasto z którego chcesz przeprowadzić badanie, musi spełniać wszystkie warunki kolejnego poziomu badania.

  - Czy jest jakiś sposób, aby skrócić czas badań?

  Możesz skrócić czas badań zmieniając porę roku na "Lato", a tym samym uzyskując 20% przyśpieszenie. Poza tym, należy rozwijać Obserwatorium, gdyż każdy nowy poziom skraca czas badań o 2%.


  Tłumaczenie dzięki uprzejmości @Makro

  - Czy są jakieś ograniczenia poziomu rozbudowy budowli?

  • Dla budynków zasobów (Farma kukurydzy, Kopalnia Obsydianu, Kamieniołom, Plantacja Kakao), nie ma żadnych limitów co do maksymalnego poziomu, można kontynuować rozbudowę tak długo, jak to się opłaca pod względem kosztów i korzyści. Z zasady, ma to sens, aby rozbudowywać tego typu budynki do poziomu 40.
  • Mur i wieża strażnicza: nie ma limitów, ale w zależności od potrzeb i celów może mieć sens, aby uaktualnić te budynki do poziomu 35-40.
  • Istnieje kilka budynków, które dają bonusy przy każdej rozbudowie, takie jak premia prędkości w zakresie badań, premii wytrzymałości jednostek, premii szczęścia itp. Biorąc pod uwagę te bonusy, może mieć sens, aby rozbudowywać te budynki tak długo, jak długo otrzymuje się bonus:


   - Świątynia Jaguara, Świątynia Itzamna, Obserwatorium - do 40 poziomu;
   - Świątynia Księżyca - do 30 poziomu;
   - Dom Quipu, Piramida Krasnoluda, Temazcal, Pałac Quetzal - do 15 poziomu;
   - Stela - do 10 poziomu.

  - Czy jest jakiś sposób, aby skrócić czas budowy budynków?


  Zmień porę roku na zimę, a czas budowy zostanie automatycznie zmniejszony o 20%.
  Poza tym, można zbadać architekturę, każdy poziom Architektury skraca czas budowy o 1% (maks. 40%).


  Tłumaczenie dzięki uprzejmości @Makro