05. Badania

 • - Do czego są badania?
  Rozwijanie technologii jest bardzo ważne w Tentlan. Trzeba badać różne technologie, aby odblokować budynki, inne badania, rytuały i jednostki. Poza tym, każde badanie daje pewną premię (takie jak więcej powierzchni magazynowej, przyspieszanie produkcji, itp). Wszystkie bonusy są wymienione w Obserwatorium - w opisie badań.

  - Czy są jakieś ograniczenia poziomu do badania technologii?

  Nie ma żadnych limitów, ale istnieją pewne ograniczenia co do premii każdego badania, jak również wysokość ilość surowców które trzeba zainwestować przy każdym badaniu. Biorąc pod uwagę premię, powinno rozwijać się badania do następujących poziomów:


  - Matematyka, Przyroda, Rolnictwo, Medycyna, Architektura - do poziomu 40;
  - Inżynieria, Dyplomacja, Handel, Garncarstwo, Złotnictwo- do poziomu 30;
  - Chronologia, Astronomia, Astrologia - do poziomu 20;
  - Kosmologia - do poziomu 9.
  Nie ma żadnych ograniczeń dla badań szpiegostwa, ponieważ nie daje żadnych bonusów, ale spełnia z góry określoną funkcję.

  - Czy muszę badać technologie dla każdego miasta z osobna, czy też odnoszą się do wszystkich moich miast?

  Wszystkie technologie badawcze muszą być zbadane tylko raz, ponieważ są one ważne dla wszystkich miast. Możesz rozwijać je z każdego miasta, ale miasto z którego chcesz przeprowadzić badanie, musi spełniać wszystkie warunki kolejnego poziomu badania.

  - Czy jest jakiś sposób, aby skrócić czas badań?

  Możesz skrócić czas badań zmieniając porę roku na "Lato", a tym samym uzyskując 20% przyśpieszenie. Poza tym, należy rozwijać Obserwatorium, gdyż każdy nowy poziom skraca czas badań o 2%.


  Tłumaczenie dzięki uprzejmości @Makro