Międzynarodowy Barbarzyński Serwer Kantetul został otwarty!

 • Witajcie Ahau,


  Na nowym "pro barbarzyńskim" serwerze Kantetul (int10), który został właśnie otwarty otwarty (21.09.2018 18:30), wioski barbarzyńców, które lubicie grabić zostały przebudowane i będą powstawać proceduralnie, aniżeli dotychczas, gdzie zamieszkiwały ustalone armie i znajdowała się określona ilość surowców przypadająca na dany poziom barbarzyńców.


  Co to oznacza?


  Kanetul będzie kolejnym serwerem specjalnym, gdzie każda nowa wioska barbarzyńców, którą uda Ci się wyszpiegować i/lub zaatakować, zostanie utworzona w sposób losowy, różniąc się od siebie. Może nie będą to przypadki skrajne, gdzie możecie znaleźć np. milion jednostek Ek Chuah a tylko 2 jednostki surowca kakao, ale wystarczająco różne od siebie, z pewną dozą różnorodności wojsk i ilością surowców dla graczy z różnym poziomem rozwoju.


  Jaki jest cel?


  Jako doświadczeni gracze wiecie, że po opanowaniu obecnych wiosek barbarzyńców, jest małe pole do uprawiania jakiejkolwiek strategii z nimi związanej, wypracowaliście sobie ustaloną ilość wojsk potrzebną do podbicia danego poziomu wioski i utrzymywanie tego trendu w dalszym etapie. W najnowszym serwerze Nakumal, każda wioska barbarzyńców będzie odmienna, co pozwoli na kontynuację gry i poszukiwania tej najlepszej, która dostarczy jak największego zysku, przy jak najmniejszych stratach. Niektóre wioski barbarzyńców będą miały spore armie i niewiele surowców, niektóre tych jednostek będą miały mniej, a więcej łupu, a mogą się Wam zdarzyć także i takie, które przetrzymują Nahual i Amazonki, które możecie pozyskać po zwycięskiej walce i odrobinie szczęścia podczas poszukiwań.


  Ujmując krótko, jest to zarówno nowe wyzwanie na serwerze jak i nowa okazja: najlepsi gracze odkryją, że przy wprawnym oku i odpowiedniej strategii przy doborze wioski jako celu ataku, będą szybciej i sprawniej się rozwijać.


  Dodatkowo, oprócz nowych wiosek barbarzyńców, nowy serwer Yaxuna będzie posiadał:

  • Poczwórną prędkość serwera, budowy, badań, szkolenia oraz podróży.
  • Ochrona przed silniejszym graczem będzie aktywna przy pięciokrotnej różnicy punktów (lub więcej)
  • Współczynnik przeżycia 30%: 30% wszystkich jednostek pokonanych w walce przetrwa i zostanie odesłanych do Świątyni Itzamna (w odróżnieniu od domyślnego współczynnika 8-10%)
  • Wszystkie pokonane miasta, bez względu na punkty, otrzymają 12 godzinną ochronę przed kolejnymi atakami od silniejszego przeciwnika (w przeciwieństwie do domyślnego ustawienia, gdzie obrońca miał 75% lub mniej punktów niż atakujący)
  • Nowe ataki na wioski barbarzyńców będą możliwe co 12 godzin (zamiast jednego dziennie). Co daje 10 ataków dziennie, w dwóch rundach, niż 5 w jednej.
  • Zużycie kukurydzy podczas podróży będzie 4-krotnie niższe, zatem możecie podróżować na dłuższe dystanse przy znacznie niższych kosztach kukurydzy.


  Kantetul otworzył swój świat dla graczy wszystkich języków i krajów 21 września o 18:30.


  Powodzenia i udanej zabawy,


  Wasz Zespół Tentlan