Posts by Chicahua

  Drodzy Ahau,


  Kryształy Bacab powracają! Od 1 grudnia do 6 stycznia 2019 czyli przez nieco ponad miesiąc, kryształy staną się ponownie dostępne do splądrowania w wioskach barbarzyńców, a Amazonki, Nahual i święta Kantepec i Wyroczni będą ponownie dostępne na czas trwania eventu, z którymi możecie zapoznać się tutaj:


  [FAQ][Event] Kryształy Bacab


  Prosimy o kontakt, jeśli macie pytania, sugestie, bądź zostawcie opinie na temat eventu na naszym forum.


  Miłej zabawy!


  Tentlan Team

  Szanowni Ahau,


  Jeśli przegapiliście nasz ostatni szybki serwer Chactun, macie kolejną szansę: już w ten piątek 2 listopada zostanie otwarty nowy świat Kabah, gdzie czas będzie płynął sześć (x6) razy szybciej niż zwykle. Oznacza to super szybkie budowy, badania, szkolenia, podróż i pozyskiwanie surowców. Ale bądźcie czujni, Wasi wrogowie także będą rozwijać się z szaleńczą szybkością, dlatego zaplanujcie odpowiednio swoje strategie, aby pozostać na szczycie listy rankingowej serwera.


  Czy piszecie się na to?


  Kabah zostanie otwarty w piątek 2 listopada, o 17:00, oprócz niesamowitej szybkości, będzie posiadał ochronę przed silniejszymi graczami w stosunku 1:5, jako że od jakiegoś czasu jest to opcja standardowa.


  Powodzenia!


  Wasz Zespół Tentlan

  Witaj @tasmanvir,


  Na ikonie koła są wyświetlane maksymalnie dwie cyfry określające ilość bursztynu. Ale każdy kolejny zalicza się do całkowitej puli. Oznacza to, że możesz zbierać Bursztyn bez obaw w celu rozbudowy swojego Pałacu.


  Całkowita ilość Bursztynów wyświetlona jest po wejściu do Koła Tzolkin

  Witajcie Ahau,


  Na nowym "pro barbarzyńskim" serwerze Kantetul (int10), który został właśnie otwarty otwarty (21.09.2018 18:30), wioski barbarzyńców, które lubicie grabić zostały przebudowane i będą powstawać proceduralnie, aniżeli dotychczas, gdzie zamieszkiwały ustalone armie i znajdowała się określona ilość surowców przypadająca na dany poziom barbarzyńców.


  Co to oznacza?


  Kanetul będzie kolejnym serwerem specjalnym, gdzie każda nowa wioska barbarzyńców, którą uda Ci się wyszpiegować i/lub zaatakować, zostanie utworzona w sposób losowy, różniąc się od siebie. Może nie będą to przypadki skrajne, gdzie możecie znaleźć np. milion jednostek Ek Chuah a tylko 2 jednostki surowca kakao, ale wystarczająco różne od siebie, z pewną dozą różnorodności wojsk i ilością surowców dla graczy z różnym poziomem rozwoju.


  Jaki jest cel?


  Jako doświadczeni gracze wiecie, że po opanowaniu obecnych wiosek barbarzyńców, jest małe pole do uprawiania jakiejkolwiek strategii z nimi związanej, wypracowaliście sobie ustaloną ilość wojsk potrzebną do podbicia danego poziomu wioski i utrzymywanie tego trendu w dalszym etapie. W najnowszym serwerze Nakumal, każda wioska barbarzyńców będzie odmienna, co pozwoli na kontynuację gry i poszukiwania tej najlepszej, która dostarczy jak największego zysku, przy jak najmniejszych stratach. Niektóre wioski barbarzyńców będą miały spore armie i niewiele surowców, niektóre tych jednostek będą miały mniej, a więcej łupu, a mogą się Wam zdarzyć także i takie, które przetrzymują Nahual i Amazonki, które możecie pozyskać po zwycięskiej walce i odrobinie szczęścia podczas poszukiwań.


  Ujmując krótko, jest to zarówno nowe wyzwanie na serwerze jak i nowa okazja: najlepsi gracze odkryją, że przy wprawnym oku i odpowiedniej strategii przy doborze wioski jako celu ataku, będą szybciej i sprawniej się rozwijać.


  Dodatkowo, oprócz nowych wiosek barbarzyńców, nowy serwer Yaxuna będzie posiadał:

  • Poczwórną prędkość serwera, budowy, badań, szkolenia oraz podróży.
  • Ochrona przed silniejszym graczem będzie aktywna przy pięciokrotnej różnicy punktów (lub więcej)
  • Współczynnik przeżycia 30%: 30% wszystkich jednostek pokonanych w walce przetrwa i zostanie odesłanych do Świątyni Itzamna (w odróżnieniu od domyślnego współczynnika 8-10%)
  • Wszystkie pokonane miasta, bez względu na punkty, otrzymają 12 godzinną ochronę przed kolejnymi atakami od silniejszego przeciwnika (w przeciwieństwie do domyślnego ustawienia, gdzie obrońca miał 75% lub mniej punktów niż atakujący)
  • Nowe ataki na wioski barbarzyńców będą możliwe co 12 godzin (zamiast jednego dziennie). Co daje 10 ataków dziennie, w dwóch rundach, niż 5 w jednej.
  • Zużycie kukurydzy podczas podróży będzie 4-krotnie niższe, zatem możecie podróżować na dłuższe dystanse przy znacznie niższych kosztach kukurydzy.


  Kantetul otworzył swój świat dla graczy wszystkich języków i krajów 21 września o 18:30.


  Powodzenia i udanej zabawy,


  Wasz Zespół Tentlan

  Hello!


  Whenever you experience connection issues, please check if there are no connection problems along the way to our European servers.


  You can do this by launching command console -> "Win+R, CMD [Enter]" type in: tracert int2.tentlan.com and please observe the hops between international connection hubs.
  If the packets aren't reaching their destination, this means there are problems we haven't influence on.

  Szanowni Ahau,


  Jeśli korzystacie ze swojej biblioteki gier na Steam, wkrótce będziecie mieli możliwość dodania do niej gry Tentlan! Możliwość ta będzie dostępna zarówno dla nowych jak i aktualnych graczy. Tentlan trafi na Steam już 10 lipca. Wydanie gry na Steam doprowadzi także do otwarcia nowego, wyjątkowego serwera Xlapak, do którego oczywiście zapraszamy każdego.


  Jeśli nie macie ochoty grać na nowym serwerze, to dzięki klientowi Steam będziecie mieli zalogowania także na istniejące konta na dowolnym z naszych serwerów.


  Możecie śledzić nas na Steam pod adresem: https://store.steampowered.com/app/876470/Tentlan/


  Dajcie nam znać, jeśli macie jakieś pytania czy wątpliwości dotyczące wersji gry na STeam. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam ten miły dodatek do Tentlan.


  Życzymy miłej gry,


  Wasz Zespół Tentlan

  Szanowni Ahau,


  Gotowi na grę w świecie Tentlan z szybkością jakiej jeszcze nie widzieliście? Już w następną środę 4 lipca zostanie otwarty nowy świat Chactun, gdzie czas będzie płynął sześć (x6) razy szybciej niż zwykle. Oznacza to super szybkie budowy, badania, szkolenia, podróż i pozyskiwanie surowców. Ale bądźcie czujni, Wasi wrogowie także będą rozwijać się z szaleńczą szybkością, dlatego zaplanujcie odpowiednio swoje strategie, aby pozostać na szczycie listy rankingowej serwera.


  Czy piszecie się na to?  Chactun zostanie otwarty w środę 4 lipca, o 18:00, oprócz niesamowitej szybkości, będzie posiadał ochronę przed silniejszymi graczami w stosunku 1:5, jako że od jakiegoś czasu jest to opcja standardowa.  Powodzenia!  Wasz Zespół Tentlan

  Szanowni Ahau,


  Gotowi na specjalny serwer, który przetestuje Wasze umiejętności? W czwartek 26 kwietnia o 17:00, wystartuje nowy międzynarodowy serwer wojenny Miktlan! Oto co na Was czeka:


  • Rekrutacja jednostek dostarcza 3x więcej punktów niż zwykle. Jednostki odgrywają znacznie większą rolę w rankingu punktowym!
  • Pozyskuj Punkty walki w starciach! Wasz wynik będzie zwiększał się w zależności od pokonanych jednostek w walce (te punkty będą trwałe)
  • Poczwórna prędkość świata, budowanie, badania, rekrutacja i podróże będą odbywać się z prędkością 4-krotnie szybszą niż zwykle!
  • 4x więcej surowców niż zwykle do pozyskania z kopalni i plantacji
  • Zużycie kukurydzy podczas podróży jest czterokrotnie niższe, zatem możecie podróżować na znacznie dłuższe dystanse, przy mniejszym koszcie kukurydzy.
  • Nowe ataki barbarzyńców możliwe co 12 godzin (zamiast raz dziennie)
  • Ochrona początkującego gracza zwiększona do 10 000 punktów (zamiast pierwotnych 2 400)
  • Ochrona słabszego miasta (75% różnica punktowa po pierwszym ataku) będzie wyłączona.
  • Ochrona silniejszego gracza (różnica punktowa x10) będzie wyłączona.
  • Relokacje miast za pomocą zwojów ze Sklepu możliwa co 4 godziny (zamiast pierwotnych 12)
  • Ochrona przed atakiem za pomocą przedmiotów Pakal ze Sklepu może zostać aktywowana 2 godziny po ataku (zamiast zwyczajowych 12)

  Serwer Miktlan otworzy swoje bramy dla graczy z całego świata w czwartek 26 kwietnia o 17:00.


  Powodzenia,
  Wasz Zespół Tentlan

  Sevgili Ahau,


  Bir sonraki yerleşim için amber taşlarına mı ihtiyacınız var? O halde senin için iyi haberlerimiz var:


  Bu hafta sonu, Cuma günü Türkiye saatiyle 13.04 02:00'da başlayarak Pazartesi günü saat 16.04 02.00' de sonlanacak ve 72 saat boyunca sürecek olan etkinliğimizle beraber barbar köylerine yaptığın her bir saldırıda %50 şansla bir adet Amber Taşı sahibi olabilirsin!


  Tentlan Ekibi

  Drodzy Ahau,


  Potrzebujecie trochę bursztynów dla Waszej kolejnej osady? Mamy dla Was dobrą wiadomość: w ten weekend, od piątku 13.04 0:00 do niedzieli 15.04 23:59, będziecie mieli 50% szans na zdobycie bursztynu ze wszystkich wiosek barbarzyńców! Oczywiście dodatkowo uwzględniamy pierwszy codzienny zagwarantowany bursztyn, który wypada przy pierwszym ataku w ciągu dnia.


  Miłej zabawy i pamiętajcie nie przegapcie okazji!


  Wasz Zespół Tentlan

  Hallo Ahaus,


  sind Bernsteine für eine neue Siedlung Mangelware? Kein Problem, wir haben gute Nachrichten für euch:


  dieses Wochenende, von Freitag (13.04.) 00:00 bis Sonntag (15.04) 23:59, erhöht sich die Chance auf 50%, bei jedem Angriff auf Barbarendörfer einen Bernstein zu finden! Dies ist zusätzlich zum Bernstein den ihr sonst bei täglichen Angriffen auf Barbarendörfer bekommt.


  Viel Spass beim Spielen!


  Euer Tentlan-Team

  Приветствуем, правители Ахау!


  Не хватает янтаря на новые города? Если так, то у нас для вас хорошие новости: в эти выходные шанс на выпадание янтаря при каждой атаке на варваров составит 50%! Это будет дополнительно к янтарю, котовый вы получаете ежедневно при атаках на варваров. Поэтому не упустите этот шанс


  Ивент продлится 3 дня и начнется в пятницу, 13.04. в 2:00 моск. времени, и завершится в понедельник, 16.04, в 2:00 моск. времени.  Приятной игры!


  Ваша команда Тентлана

  Hola Ahaus,


  Os hacen falta piedras ambar para colonizar? Pues estáis de suerte: este fin de semana, desde el viernes 13.04 00:00 CEST y solo hasta el domingo 15.04 23:59 CEST, todos los poblados bárbaros tendrán un 50% de probabilidades de dejar caer una piedra ambar! Esto es además de la piedra ambar por día garantizada con el primer ataque, que seguirá como de costumbre.


  Buena suerte a todos y no os lo perdáis!


  Vuestro equipo de Tentlan

  Dear Ahaus,


  Need amber stones for your next settlement? Then we have good news for you: This weekend, starting from Friday 13.04 00:00 CEST and only until Sunday 15.04 23:59 CEST, all barbarian villages will have a 50% chance of dropping an amber stone! This is in addition to your first daily guaranteed amber stone, that will drop as usual with the first attack of the day.


  Have fun, and be sure not to miss it!


  Your Tentlan Team

  Hello Ahaus!


  This weekend we give you something to plan new battle strategies around: from Friday 06.04 00:00 CEST to Sunday 09.04 23:59 CEST, Atlatl Hunters will have double (+100%) their usual strength AND Eagle Warriors will have double (+100%) their usual stamina. As a quick refresh, strength determines how much damage the unit inflicts in battle, whereas stamina defines how much damage can a unit take before succumbing to the enemy. What you do with these boosts is up to you


  Have fun, make sure not to miss it


  Your Tentlan Team

  Witajcie Ahau!


  W ten weekend damy Wam możliwość zaplanowania nowych strategii wojennych: od piątku 06.04 0:00 do niedzieli 08.04 23:59, Łowcy Atlatl będą mieli podwójną siłę (+100%) a Wojownicy Orła będą mieli podwójną (+100%) wytrzymałość. Dla przypomnienia, siła określa ile obrażeń zadaje dana jednostka w walce, a wytrzymałość decyduje o tym ile obrażeń dana jednostka może przyjąć zanim polegnie w obliczu wroga.
  Jak wykorzystacie te bonusy zależy to od Was ;)


  Miłej zabawy i nie przegapcie okazji!


  Wasz Zespół Tentlan

  Hallo Ahaus,


  dieses Wochenende könnt ihr einen besonderen Bonus für die Kriegsplanung nutzen: von Freitag, 06.04, 00:00 und bis Sonntag, 08.04, 23:59, werden eure Jäger Atlatl das Doppelte an Kampfkraft (+100%) und die Adlerkrieger das Doppelte an Resistenz (+100%) haben.


  Zur Erinnerung: Die Kampfkraft bestimmt, wie viel Schaden eine Einheit im Kampf zufügen kann, während die Resistenz den Schaden beschreibt, den eine Einheit annehmen kann, bevor sie vernichtet wird. Was ihr mit diesen Boni macht, bleibt natürlich euch überlassen:)


  Viel Spaß beim Spielen!


  Euer Tentlan-Team

  Приветствуем, правители Ахау!


  В эти выходные у вас будет возможность использовать особенный бонус для планирования военных кампаний:


  с пятницы, 06.04, 1:00 по моск. времени, до понедельника, 09.04, 1:00 моск. времени, у всех eгерь aтлатль будет двойная атака (+100%), а воины-орлы будут обладать двойной выносливостью (+100%).


  Напоминаем, что атака характиризует урон, который может нанести какая-либо боевая единица, а выносливость - это урон, который может принять боевая единица, прежде чем ее уничтожат.


  Приятной игры и не пропустите этот шанс!


  Ваша команда Тентлана

  Hola Ahaus!


  Este fin de semana traemos algo para idear estrategias de batalla nuevas: del viernes 06.04 00:00 CEST hasta el domingo 08.04 23:59 CEST, los Cazadores Átlatl tendrán el doble (+100%) de su fuerza habital, y además, los Guerreros Águila tendrán el doble (+100%) de su resistencia normal. Como recordatorio rápido, la fuerza determina la cantidad de dano que la unidad puede causar en la batalla, mientras que la resistencia representa la cantidad de dano que puede recibir la unidad hasta sucumbir a las fuerzas del enemigo. El uso que le des a estas bonificaciones depende de ti ;)


  Buena suerte a todos y no os lo perdáis!


  Vuestro equipo de Tentlan

  Hello Ahaus!


  This weekend we give you something to plan new battle strategies around: from Friday 06.04 00:00 CEST to Sunday 08.04 23:59 CEST, Atlatl Hunters will have double (+100%) their usual strength AND Eagle Warriors will have double (+100%) their usual stamina. As a quick refresh, strength determines how much damage the unit inflicts in battle, whereas stamina defines how much damage can a unit take before succumbing to the enemy. What you do with these boosts is up to you


  Have fun, make sure not to miss it


  Your Tentlan Team