Ataki Wojny i Sojusze

 • Witam,
  chciał bym zaproponować trzy rzeczy dotyczące stałych elementów gry i dwa poboczne,
  1. Ataki, jak wszyscy wiemy ataki na graczy to codzienność i nie ma w tym nic złego, jednak można by pomyśleć nad jakimiś ograniczeniami/limitami np jeden atak na jednego gracza co 12h jest wielu nowych gracy którzy rezygnują z powodu ciągłych ataków ponieważ nie mogą się rozwijać lub dlatego że same ataki ich denerwują niemiłosiernie
  2. Sojusze/Zawieszenia Broni/ Pakty o nieagresji itp. bardo często między plemionami do chodzi do kooperacji zwanej również sojuszem najczęściej jest zawiązywana w przypadku silnego wroga jednak takie sojusze są tylko słowne i można je zerwać w każdym momencie rozgrywki należało by ustawić jakiś czas na jaki zawarty jest sojusz/pakt np 1 tydzień 2 3 miesiąc itd aż do 1 roku, co by to wnosiło ? a tyle że przez określony czas między dwoma ( i więcej) plemionami był by spokój i pełna kooperacja w celu wyżej ustalonym
  3. Wojny, tego chyba nie trzeba tłumaczyć, jednak można by ustawić że w takiej sytuacji tylko przywódcy danych plemion mogli by korespondować ze sobą w celu np zawieszenia broni lub pogłębienia konfliktu ( w zależności od charakteru) należało by również ustalić zasady wojny i tu docieramy do
  3.1. Plemiona można bu ustalić dla plemion wspólne fortyfikacje wojsko i zasoby dzięki którym następował by rozwój głównej siedziby


  ostatni punkt poboczny
  4.Ulokowanie Miasta taka opcja (jednorazowo) moim skromnym zdaniem powinna być bezpłatna bo dość często zdarza się tak że dołączymy do plemienia a w pobliżu nie ma żadnej sojuszniczej jednostki za to sami wrogowie


  ode mnie to tyle. Pozdrawiam Sevral

 • Witaj na forum @Sevral ;)


  1. Gra oferuje już pewnego rodzaju ochronę przed atakami : http://forums.pl.tentlan.com/i…na-i-funkcje-ochrony-ANG/
  Zarówno płatne jak i bezpłatne metody są skuteczne - kwestia opanowania techniki 'ratowania surowców'.


  2. Wszelkie relacje między plemionami polegają na umowie między samymi graczami. "Pakt o nieagresji" to twór, który powstaje dzięki dyplomatom, a dzięki wewnętrznej dyscyplinie plemienia, jest możliwy do osiągnięcia. Nie rozumiem powodu, dlaczego gra miałaby to przejmować od samych graczy. Tylko zgrane plemiona będą potrafiły ze sobą współpracować :)


  3. O ile sam aspekt wojen jest interesujący, to powiątpiewam aby ograczniał się on do komunikacji - tutaj znowu, bazujemy na dyscyplinie współplemieńców. Wystarczy jasno wskazać, kto jest dyplomatą w danym plemieniu, a reszta wiadomości automatycznie traci na wartości, nieprawdaż?
  3.1 To już element większej idei - nawiązujesz to do znacznej rozbudowy funkcji plemienia, które na obecnym etapie nie są planowane. Wymagało by to głębszej analizy - czym są wspólne fortyfikacje, zasoby - jak się je wpłaca, jaki ma to wpływ na graczy i ekonomię serwera itp.


  4. Nie uważam, aby gracz po dojściu do Plemienia winien mieć darmową relokację. Dlaczego? Tylko dlatego, że postanowił wybrać takie plemię, które w większości jest od niego oddalone? Tutaj z pomocą przychodzi Sklep. Może też taki gracz rozważyć zmianę stron ;)

 • ad. 1)
  Niestety niczym nie zmienia to faktu, że w grze roi się od socjopatów najeżdżajkących dla samej przyjemności. Niestety gra NIE uczy, jak tego uniknąć. Wydaje się rzeczą oczywistą, aby nie zostawiać wojska i surowców, jednak szczególnie na poczatku jest to trudne. Wysłanie mojej skromnej armii w podróż 12-godzinną to wydatek ponad 2mln kukurydzy (a płatne spowolnienie armi jest zdecydowanie za drogie).


  Niemniej uważam, że warto nieco przebudować tutorial o wątek aktywnej obrony i dodać misję "zabezpiecz miasto przed wyjściem z gry", która polegałaby na tym, że gracz ma ustawić armię na wycieczkę z zabraniem wszystkich surowców na minimum godzinę. Z nagrodą Pochtecą, żeby na przyszłość było to łatwiejsze.
  Może wydaje się to dziwne, ale wielu graczy, których najechałem wie, że mogą tak zrobić.


  Myślę też, że warto ciut przebudować ochronę słabszych graczy i załózmy, że do niskiego pułapu punktów (powiedzmy 10k), mogą być zaatakowani przez maksymalnie 3 razy silniejszego wroga, a nie 10 razy, jak jest to obecnie.  ad 4)
  Przychodzi mi na myśl ideal takiej stolicy plemienia. Np. przy plemieniu powyżej 20 członków, pojawia się dodatkowe miasto, będące stolicą plemienia. MIasto na spore premie, ale zaatakowanie takiego miasta dałoby atakującym rózniez wielokrotnie większe zyski niż "zwykłego miasta".
  Pozostawiam na razie bez głębszego opisu, jak dopracuję, to może zgłoszę

 • Zastanawiam się, czy nie warto by było dla usprawnienia współpracy pomiędzy plemionami w sojuszu umożliwić połączenia/współdzielenia w jakimś zakresie (wiadomo,że nie może być pełne) for plemiennych. Pozwoliłoby to zarówno na wymianę surowców (tu warto by było również umożliwić coś takiego w regulaminie) jak i skoordynowanie innych działań.

 • Dodatkowa sprawa, nad którą jakoś wcześniej się nie zastanawiałam, ale uważam, że stanowi ona pewien problem. Osoba z niewielką ilością pkt nie ma możliwości obrony przed przeważającym przeciwnikiem. Dlaczego w takim razie nie umożliwić dokonania skoordynowanych ataków w ramach plemienia? Wtedy owszem - rozwinięci mają możliwości większe, ale również zrzeszeni w zgranym plemieniu mogą się bronić poprzez wspólne akcje... W końcu w jakimś celu te plemiona zostały utworzone ;)

 • Pozwoliłoby to zarówno na wymianę surowców (tu warto by było również umożliwić coś takiego w regulaminie) jak i skoordynowanie innych działań.

  Nie ma czegoś takiego jak regulamin, są zasady gry i jest tam dobrze opisana każda zasada. Co do wymian surowcami między graczami to zawsze jest to na zasadzie, że odpowiedzialność jest na graczach i support się w to nie miesza, tutaj zapewne jest tak samo i wątpię by coś w tym zmieniali :P  Dlaczego w takim razie nie umożliwić dokonania skoordynowanych ataków w ramach plemienia?

  Właśnie w tym celu stworzono Tambo.

 • Podoba mi się pomysł gracza enKage o stolicy plemienia. Jeżeli plemię będzie liczyło np. 20 członków,pojawiałoby się główne miasto całego plemienia- stolica
  Wtedy właśnie liczyło by sie zgranie plemienia,dyplomacja,wszystko.Właśnie wtedy plemię udowodniłoby swoją wartość poprzez współpracę.Warto by się nad tym zastanowić, pomysł bardzo trafny.