[Event] Kryształy Bacab

 • Kryształy Bacab


  Dawno przed utworzeniem naszego świata, istniał inny pradawny świat, jak był wtedy nazywany. Bóg Itzamna, Stwórca, stworzył niebo, a pięciu jego synów-gigantów nazywanych Bacab, wzięło je na swoje barki, aby uchronić Ziemię przed upadkiem. Każdy z Bacab otrzymał amulet, tajemniczy kryształ - każdy w innym kolorze: zielonym, żółtym, białym, niebieskim i czerwonym, odpowiadającym każdej stworzonej substancji. Wszystkie elementy wydawały się istnieć w idealnej harmonii, aż do dnia, gdy emocje boga Oxlahuntiku, który niesamowicie zazdrościł dzieła stworzenia Itzamny, wzięły nad nim górę. W przypływie wściekłości, skupił się na zniszczeniu pradawnego świata i stworzenia własnego, o wiele lepszego. Gniew Oxlahuntiku był tak niesamowity, że sprowadził z nieba straszliwą burzę, nad którą nie potrafili zapanować nawet sami Bacab, poddając się jej destruktywnemu działaniu. Gdy Bacab nie byli już w stanie podtrzymywać nieba, zrzucili swój ciężar z barków i zbiegli ratując życie. Podczas próby ucieczki przed gniewem Oxlahuntiku, który za swój cel zniszczenia obrał wszystkie stworzenia Itzamny, zagubili jednak swoje cenne kryształy. Zostały one rozbite na drobne fragmenty, a po minionych wydarzeniach pojawiły się ponownie w nowym świecie Oxlanhuntiku. Mówi się, że te zaginione kryształy nie można zniszczyć i kryją się gdzieś, także w naszym świecie...  O co chodzi?

  Podczas eventu, będzie dostępnych pięć nowych surowców-kryształów: czerwone, niebieskie, zielone, żółte i białe. Aktywujemy dla Was nowy ekwipunek kryształów, w celu ich przechowywania, dostępny w dowolnym momencie poprzez kliknięcie guzika w głównym podglądzie:  A ekwipunek wygląda następująco:  Kryształy te można odnaleźć we wioskach barbarzyńców. Każda z wiosek będzie przechowywać różną ich ilość od 1 do 3 kryształów, bez względu na miejsce czy poziom wioski. Kryształy różnią się od siebie, zatem niektóre są rzadsze od innych. Kryształ czerwony jest najbardziej pospolity, a biały najrzadszy. Po pomyślnej grabieży wioski, która nie została wcześniej ograbiona przez innego gracza, zobaczysz swoją zdobycz w raporcie z walki w następujący sposób:  Oczywiście natychmiast trafią do waszego ekwipunku. Prosimy jednak pamiętać o następujących rzeczach:

  • Nie można wyszpiegować ilości kryształów we wiosce. Będą one widoczne dopiero jako zdobycz po pomyślnej bitwie, a szczegóły dotyczące kolorów ujawnią się w raporcie.
  • Każda wioska barbarzyńców przechowuje tylko jedną ilość kryształów. Oznacza to, że jeśli Ty lub innych gracz zdobędzie je wcześniej, nie będzie możliwości pozyskania ich powtórnie z tej samej wioski.
  • Twój ekwipunek kryształów jest współdzielony przez wszystkie Twoje miasta, oznacza to, że są one dostępne z każdego z nich.
  • Tak samo jak bursztynów, kryształów nie można wymienić lub przenieść, nie można ich także zagrabić od innego gracza.

  Na koniec i tylko podczas trwania eventu, wojownicze Amazonki, Nahual i święta Kantepec i Wyroczni będą dostępne za różną ilość kryształów:  Zbieraj wymagane kryształy w celu rekrutacji bądź wywoływania świąt ;)  Nahual, Kantepec, Wyrocznia, Amazonki?


  Pozwólcie mi przedstawić czym są i do czego służą, gdyż wcześniej o nich nie wspominaliśmy ;)


  Nahual


  Dzięki ich nadludzkim umiejętnościom jasnowidzenia, Nahual są wstanie szpiegować aktywność jednostek w miastach twojego przeciwnika. Po wyszkoleniu Nahual, wybieracie go w oknie jednostek i zlecacie mu misję "Szpieguj". Tak jak przy zwykłych misjach szpiegujących, po dotarciu Nahual na miejsce otrzymacie raport, jednak tym razem będzie on zawierał informacje o przychodzących i wychodzących jednostkach z miasta:  Prosimy pamiętać o następujących rzeczach:

  • Raz wysłany Nahual spełnia swoje zadanie i nie wraca do swojego miasta. Oznacza to, że Nahual są jednostką jednokrotnego użytku i każdy nowy raport wymaga wyszkolenia nowego Nahual.
  • Szpiegostwo aktywności jednostek nie odbywa się po cichu, przeciwnik ujrzy zbliżających się Nahual i otrzyma informację o ich dostrzeżeniu w mieście.
  • W przeciwieństwie do zwykłego szpiegowania, nie ma możliwości uchronienia się przed Nahual, jeśli przeciwnik wyśle do Ciebie tę jednostkę, nie będziesz w stanie ukryć swojej aktywności wojsk przed nią.
  • Nahual widzą wszystkie surowce i jednostki w trakcie misji, które zostają odnotowane w raportach aktywności, be względu na poziom Strażnicy.
  • W raporcie aktywności znajdzie się tylko aktywność wojsk związana z danym miastem. Przykładowo, przeciwnik ma wychodzące wojska z miasta A i dwa wojska docierające do miasta B. Jeśli wysłalibyście Nahual do miasta B po raport, tylko dwa docierające wojska do miasta B zostaną w nim ujęte, z pominięciem tego wychodzącego z miasta A.
  • Tak samo jak przy wojowniczych Amazonkach, jednostka ta zmienia strony, jeśli przegracie walkę mając Nahual w swoich szeregach jako obrońców.


  Święto Kantepec


  Po aktywowaniu, Święto Kantepec pozwoli wam na przemieszczanie wojsk bez kosztów kukurydzy, efektywnie zmniejszając zużycie do zera, bez względu na cel podróży i rozmiar wojska. Jest to zwykle przydatne przy przesyłaniu większych grup wojsk na znaczne odległości, gdzie koszt zużytej kukurydzy zwykle przewyższał korzyści. Działanie to ma zastosowanie tylko podczas trwającego Święta (15 minut bez użycia przedmiotów Kauil) i jest stosowane automatycznie podczas wysyłania jednostek z menu:  Prosimy pamiętać, że liczy się moment wydania rozkazu wymarszu wojsk. Zatem nie ma znaczenia jak długo wojska będą podróżowały, nawet jeśli przekraczają czas trwania święta, efekt zostanie zastosowany w momencie wydania polecenia wymarszu.


  Święto Wyroczni


  Po aktywowaniu, przez określony czas (15 minut bez użycia przedmiotów Kauil), informacja o ostatnim czasie online będzie dostępna u każdego gracza. Innymi słowy, podczas trwającego święta będziecie mogli sprawdzić, kto z graczy jest zalogowany lub nie i kiedy po raz ostatni był online. Ta informacja będzie dostępna w profilu każdego z graczy. Zatem zwykle widzicie następującą informację:  A podczas trwającego Święta Wyroczni, fragment "(informacja ukryta)" jest ujawniany:  Wojownicze Amazonki


  Jednostki dość dobrze znane w Tentlan, Amazonki będą dostępne do szkolenia podczas trwania Eventu za kryształy, co pozwoli na ich łatwiejsze zdobycie. Jednostka ta posiada ważną strategiczną rolę w trakcie walki, gdyż skupia się ona na jednostkach wspierających takich jak Szamani czy Quipucamayoc, zwykle chronionych przed obrażeniami przez inne jednostki, bardzo często przechylając szalę na swoją stronę.
  Więcej informacji na temat Amazonek znajdziecie w naszym poradniku.


  Miłej zabawy,
  Wasz Zespół Tentlan